Kompostownik do ogrodu to pojemnik wykonany z plastiku, drewna, betonu czy cegieł, który służy do kompostowania odpadów biodegradowalnych uzyskiwanych w ogrodzie czy kuchni. W kompostowniku przebiega proces przemiany materii organicznej. W efekcie końcowym uzyskiwany jest kompost, a więc naturalny nawóz wykorzystywany do użyźniania gleby. Przy okazji kompostownik pozwala a w ogrodzie zachować czystość i porządek.

Ranking: Najlepszy kompostownik do ogrodu

 1. Kompostownik do ogrodu Keter Deco Composter Brązowy 340L

  Kompostownik do ogrodu Keter Deco Composter Brązowy 340L

  Wysokiej klasy kompostownik, który nie sprawia problemów w montażu i jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada pokrywę wyposażoną w szczelne zamknięcie. Dzięki temu z kompostownika nie wydostają się nieprzyjemne zapachy. Produkt wykonany jest z wytrzymałych materiałów i może być użytkowany przez długi czas. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji.

 2. Kompostownik Prosperplast COMPOGREEN 800 litrów czarny

  Kompostownik Prosperplast COMPOGREEN 800 litrów czarny

  Funkcjonalny kompostownik segmentowy będący ciekawym rozwiązaniem do niejednego ogrodu. Jego pojemność to aż 800 litrów. W skład produktu wchodzą dwa moduły o pojemności 400 litrów każdy. Dzięki temu odpady biodegradowalne są magazynowane w sposób estetyczny i szybko tworzy się z nich naturalny nawóz. Kompost wyciągnąć można z dolnego otworu rewizyjnego, który zamykany jest na zasuwaną klapę.

 3. Ekobat Ecosmart-420 5907799071615

  Ekobat Ecosmart-420 5907799071615

  Wydajny kompostownik, który świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Wyróżnia się lekką, ale jednocześnie solidną konstrukcją. Wykorzystywany może być z powodzeniem przez wiele lat. Posiada otwory wentylacyjne zapewniające w środku obieg świeżego powietrza. Jednocześnie woda opadowa za sprawą systemu szczelin infiltruje do masy kompostowej.

 4. Kompostownik do ogrodu Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

  Kompostownik do ogrodu Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

  Nowoczesny kompostownik, który pozwala na szybkie przekształcenie odpadów ogrodowych i domowych w naturalny nawóz do roślin. Wyróżnia się specjalnym systemem łączenia ścianek i bardzo stabilną konstrukcją. Kompostownik wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu. Sam także nadaje się do ponownego przetworzenia. Producent udziela na niego dwuletniej gwarancji.

 5. Kompostownik Miracle gro obrotowy 70l

  Kompostownik Miracle gro obrotowy 70l

  Obrotowy kompostownik o pojemności 70 litrów. Oferuje doskonałą wentylację i ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu, że jest to model obrotowy, odpady mieszają się ze sobą i tworzą kompost wysokiej jakości. Pojemnik w każdej chwili można jednak zablokować. Kompostownik świetnie sprawdza się o każdej porze roku. Jest bowiem odporny na wilgoć oraz wysokie czy niskie temperatury.

Jaki kompostownik kupić?

Podstawowe znaczenie ma oczywiście objętość kompostownika. Zależy ona od ilości odpadów organicznych, które się w nim znajdą i od wielkości posiadanego ogrodu. W praktyce na metr kwadratowy powierzchni powinien przypadać litr kompostownika. Wciąż popularne są kompostowniki drewniane, które jednak szybko ulegają zniszczeniu. Bardziej wytrzymałe są kompostowniki z tworzywa sztucznego. Są one odporne na różnorodne warunki pogodowe, w tym opady atmosferyczne czy niską temperaturę otoczenia. Sprawdzają się we wszystkich ogrodach.

Stawiając na kompostownik plastikowy, warto sprawdzić, czy wykonany jest on z materiału bezpiecznego i nadającego się do recyklingu. Dobry kompostownik musi także posiadać otwory wentylacyjne, które pozwalają na odprowadzanie z niego nadmiaru wilgoci i dopływanie świeżego powietrza. Kompostownik wieńczyć powinna pokrywa, która w dużej mierze neutralizuje nieprzyjemne zapachy wydobywające się z niego.

Ceny kompostowników

Kompostownik to element, który przyda się w niejednym ogrodzie. Jego atutem jest funkcjonalność, a przy tym naprawdę atrakcyjna cena. Dobrej klasy kompostownik zakupić można bowiem za 100-200 złotych. Do wyboru są modele o różnorodnej pojemności czy kształcie i materiale wykonania. To niewiele, a dzięki kompostownikowi można sporo zyskać. Produkowany jest wówczas naturalny nawóz, idealny do nawożenia ogrodu, trawnika. Nie ma wtedy konieczności inwestowania w drogie często nawozy sztuczne.