Materac do spania w praktyce najważniejszy element sypialni. Jeśli jest dobrze wybrany pozwala się wyspać i być wypoczętym przez cały dzień. Długi sen na komfortowym materacu powoduje, że człowiek czuj się dobrze, poprawia się jego stan zdrowia i znikają dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma dobrej jakości, dobrze wybrany materac do spania.

Ranking: Najlepszy materac do spania

 1. Materac do spania Hilding Flamenco

  Materac do spania Hilding Flamenco

  Materac z wkładem w postaci 7-strefowej sprężyny typu Multipocket. Całość uzupełniają dwie pianki – lateksowa i wysokoelastyczna HR. To materac dwustronny o zróżnicowanym stopniu twardości. Model ten posiada siedem stref twardości, które zapewniają ciału prawidłowe podparcie. To produkt odpowiedni dla alergików, bo blokuje rozwój niebezpiecznych alergenów np. roztoczy czy kurzu.

 2. Materac Janpol Demeter

  Materac Janpol Demeter

  Nowoczesny materac dwustronny, lateksowy z 7 strefami twardości. To produkt o charakterze rehabilitacyjnym, który świetnie dopasowuje się do kształtów ciała. Zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, zmniejszając w ten sposób rozwój bakterii i potliwość. Dzianina wykorzystana przy produkcji materaca posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Materac dopasowuje się do budowy fizjologicznej ciała człowieka.

 3. Hilding Breakdance

  Hilding Breakdance

  Materac skierowany przede wszystkim do nastolatków. Posiada wkład wykonany z przewiewnych i elastycznych pianek Flexifoam o różnej twardości. Są one profilowane i odpowiednio cięte, tym samym zapewniają właściwą wentylację. Całość dopełniają modne, młodzieżowe wzory. Materac pokryty jest dodatkowo wysokiej jakości pokrowcem Teenage, który można prać w pralce automatycznej.

 4. Materac do spania Slepp O’Clock Multi Ricardo

  Materac do spania Slepp O’Clock Multi Ricardo

  Wysokiej jakości materac typu multipocket ze sprężynami kieszeniowymi. Składa się także z pianki wysokoelastycznej HR i warstwy maty kokosowej. To produkt wygodny i dopasowany do ciała. Oferuje elastyczność punktową. Sprężyny ułożone są w systemie siedmiu stref twardości. Materac jest dwustronny – posiada dwa stopnie twardości – H2 i H3. Sprawdza się u par i osób śpiących pojedynczo.

 5. Materac Optimum Syriusz P3

  Materac Optimum Syriusz P3

  Średniotwardy materac do spania z trzpieniem wykonanym ze sprężyn kieszeniowych. Obustronnie jest obłożony pianką poliuretanową. Utwardza ona i usztywnia materac. Produkt jest dwustronny. Wkład materaca posiada z jednej strony wszytą wełnę, która w okresie zimowy grzeje. Z drugiej strony jest bawełna, która poprawia wentylację i latem nie trzyma ciepła. Pokrowiec jest przepikowany specjalną włókniną antyalergiczną.

Jaki materac do spania kupić?

Wybór materaca do spania jest bardzo trudny. W końcu od tego zależy jakość snu. Na starcie warto się zastanowić nad jego rodzajem. Materace lateksowe są elastyczne i posiadają właściwości antyalergiczne. Są dobrym wyborem dla par śpiących razem. Materace kieszeniowe to nowoczesna wersja klasycznych materacy sprężynowych. Posiadają na ogół wkłady z lateksu lub pianki poliuretanowej. Dobrze dopasowują się do kształtu ciała, podpierając kręgosłup. Materace bonellowe są dość tanie, ale gorzej dopasowują się do kształtu ciała niż materace lateksowe czy kieszeniowe. Polecane przez ekspertów są także materace termoelastyczne. Sprawdzają się świetnie w przypadku osób, które mają problemy z krążeniem. Na końcu pozostają jeszcze dość twarde materace kokosowe i nowoczesne materace kieszeniowe typu multipocket.

Duże znaczenie ma także twardość materaca. Zależy ona od wielu czynników – wagi, preferencji, kondycji zdrowotnej. Wyróżnia się tutaj pięć stopni, gdzie H1 to materace bardzo miękkie, a H5 to materace bardzo twarde. Generalnie im większa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac.

Ceny materaców na łóżko

Im wyższej jakości jest materac, tym więcej kosztuje. Na tym produkcie nie należy jednak oszczędzać, bo wpływa w dużej mierze na samopoczucie i kondycję fizyczną człowieka. Najtańsze są na ogół materace ze standardowej pianki poliuretanowej. Zakupić je można nawet za 200-300 złotych, na ogół dość szybko ulegają jednak zniszczeniu. Droższe są materace z pianki wysokoelastycznej – tutaj koszt oscyluje od 500 do 1000 złotych. Najlepsze materace na rynku kosztują w praktyce od tysiąca do kilku tysięcy złotych.