Zgrzewarka próżniowa to niepozorne urządzenie, które sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Pozwala na przechowywanie żywności w higienicznych warunkach i znacznie wydłuża czas jej przydatności do spożycia. Zgrzewarki próżniowe nie są trudne w obsłudze. Umożliwiają szczelne zapakowanie produktów spożywczych, co zapewnia im wydajną konserwację. Ponadto zgrzewarka skutecznie pozwala zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego w lodówce.

Ranking: Najlepsza zgrzewarka próżniowa

 1. Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS017X

  Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS017X
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy zgrzewarka próżniowa, która doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Obsługiwana jest w zasadzie za pomocą jednego przycisku. Za sprawą zasobnika rolek i elementu tnącego rolki można bez problemu pociąć na torby i skutecznie je uszczelnić poprzez funkcję zgrzewania za pomocą ciepła. Tryb Marinator umożliwia zamarynowanie mięsa w zaledwie kilka minut.

 2. Zgrzewarka Profi Cook Do Folii Pc-Vk 1080

  Zgrzewarka Profi Cook Do Folii Pc-Vk 1080
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo prosta w obsłudze zgrzewarka próżniowa będąca urządzeniem w pełni automatycznym. Posiada obudowę ze stali nierdzewnej. Doskonale nadaje się do dzielenia sporej ilości produktów spożywczych na mniejsze porcje. Dzięki temu żywność pozostaje świeża aż pięć razy dłużej. Zachowuje przy tym swoje cenne witaminy czy składniki odżywcze. Urządzenie obsługuje torebki o szerokości do 30 cm.

 3. Gorenje VS 120 E

  Gorenje VS 120 E
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna zgrzewarka próżniowa, która nie sprawia większych problemów w obsłudze. Wyróżnia się bardzo kompaktową formą, a więc sprawdzi się doskonale także w niewielkiej kuchni. Jej atutem jest ponadto chowany w środku kabel. Urządzenie służy do szczelnego pakowania żywności w formie płynnej lub stałej. W ten sposób nie traci ona swoich aromatów.

 4. Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470

  Zgrzewarka próżniowa Camry CR 4470
  Sprawdź aktualną cenę

  Połączenie próżniowej pakowarki i zgrzewarki. Pozwala na próżniowe pakowanie i zgrzewanie brzegów worka w celu jego hermetycznego zamknięcia. Z obu funkcji można korzystać jednocześnie, ale nie jest to konieczności. Maksymalna moc odsysania to w tym przypadku 12 litrów na minutę. Linia zgrzewania ma długość 30 centymetrów, ale worki nie powinny być szersze niż 28 centymetrów.

 5. Zgrzewarka Adler AD 4484

  Zgrzewarka Adler AD 4484
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna zgrzewarka próżniowa, która jest idealnym wyborem do niejednej kuchni. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz dużą funkcjonalnością. Pozwala na próżniowe pakowanie, bo odsysa z plastikowego worka powietrze. Zgrzewa potem jego krawędź z obu stron w celu hermetycznego zamknięcia. Atutem tego modelu jest zasobnik na rękaw foliowa i przejściówka, która pozwala na odsysanie powietrza także z zewnętrznych pojemników.

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić?

Spore znaczenie przy zakupie zgrzewarki próżniowej ma grubość folii i worków. Od tego zależy bowiem łatwość lub trudność doboru opakowania. Warto stawiać na rozmiary uniwersalne. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na moc urządzenia. Od niego uzależniona jest szybkość pracy zgrzewarki. Przy sporadycznym korzystaniu sprawdzi się model o mocy 1000-120W.

Ogromnie istotnym parametrem jest w przypadku zgrzewarek próżniowych maksymalne podciśnienie. To bowiem od niego zależy to, jak długo jedzenie pozostanie świeże. Od długości listwy zgrzewającej uzależniony jest z kolei rozmiar wykorzystywanych opakowań. Zgrzewarki próżniowe bywają manualne i automatyczne. Oba typy urządzeń nie są jednak zbyt skomplikowane w obsłudze. Niektóre modele oferują dwa lub trzy zgrzewy, co jest nieocenione podczas pakowania produktów wilgotnych.

Ponadto coraz więcej zgrzewarek próżniowych posiada wiele funkcji dodatkowych. Najpopularniejsze z nich to wbudowana waga kuchenna, system One Touch, zamykanie próżniowe butelek i pojemników czy dodatkowa tacka na skropliny.

Ceny zgrzewarek próżniowych

Generalnie zdecydowaną większość zgrzewarek próżniowych zakupić można za kwotę od 200 do 400 złotych. Są to urządzenia godne uwagi i naprawdę wydajne. Zakupić je można bez problemu w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Czasami ze zgrzewarkami próżniowymi spotkać się można nawet w supermarketach. Trzeba przy tym pamiętać o konieczności regularnego dokupowania folii czy worków do pakowania żywności.