W każdym domu powinny znajdować się niezbędne narzędzia, dzięki którym można poradzić sobie z drobnymi usterkami. Domowe narzędzia są potrzebne do wbijania gwoździ, powieszenia obrazów, czy półek, skręcania mebli, a także wielu innych drobnych napraw, z którymi każdy może sobie poradzić. Chcesz skompletować swoje narzędzia do domu? Pragniesz mieć swój mały warsztat? Potrzebujesz narzędzi, które pomogą Ci się uporać z wieloma usterkami domowymi, dzięki czemu nie będziesz już musiała wzywać specjalisty za każdym razem, kiedy coś się popsuje lub trzeba będzie coś powiesić na ścianie? A może chcesz stać się bohaterem dla swojej partnerki i rodziny, zajmując się większymi i mniejszymi naprawami? W takim razie koniecznie przekonaj się, jakie narzędzia do domowego warsztatu kupić i jak dokonać najlepszego wyboru?

Podstawowe podręczne narzędzia

Wybranie idealnego zestawu narzędzi domowych wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Na rynku jest wiele zestawów z podstawowymi narzędziami podręcznymi. Zazwyczaj ich skład jest taki sam lub są one do siebie bardzo zbliżone. Wybierając narzędzia do domu, nie można zapomnieć o szczypcach uniwersalnych, a także kombinerkach i wkrętach, które zwane są przez większość nas śrubokrętami. Nie można zapomnieć o młotku, który jest potrzebny do wbicia gwoździ. Potrzebny jest także klucz nasadowy. To uniwersalne narzędzie, które jest w stanie zastąpić cały zestaw kluczy płaskich. Warto również, by w zestawie znalazła się miara stalowa, taśma izolacyjna. Doskonałym rozwiązaniem, jest wybranie narzędzi, które znajdują się w skrzynkach lub specjalnych pojemnikach, dzięki czemu wszystkie przedmioty będą miały swoje określone miejsce, co zmniejszy ryzyko pojawienia się problemu z ich znalezieniem, kiedy są najbardziej potrzebne.

Niezbędne elektronarzędzia

Jest wiele prac w domu, które wymagają użycia elektronarzędzi. Chociażby samo skręcanie mebli nie obędzie się bez skorzystania z pomocy wkrętarki. Elektronarzędzia są więc nie tylko niezbędne w każdym domu, ale, co więcej, znacząco ułatwiają wykonywanie wielu prac. Dzięki nim praca w domowym warsztacie może stać się szybsza i efektowniejsza. Jakie elektronarzędzia koniecznie powinny znaleźć się w każdym domu?

Wiertarka – to jedno z najważniejszych elektronarzędzi, które z pewnością okaże się potrzebne przy każdym remoncie. Jej zadaniem jest wiercenie, dzięki czemu przydaje się ona do tworzenia otworów w drewnie, metalu, betonie i gipsie. Przy jej wyborze warto kierować się kilkoma kryteriami: mocą, możliwością regulacji, momentem obrotowym, wyposażeniem dodatkowym.
Wkrętarka – elektronarzędzia, takie jak wiertarka to podstawowa pomoc, która jest potrzebna do skręcania szafek, mebli i wielu innych artykułów. Na rynku dostępne są bardzo lekkie i poręczne wkrętarki, które nie zajmują wiele miejsca, a ich użytkowanie jest proste i przyjemne.
Szlifierka kątowa – to wielofunkcyjne urządzenie zwane jest potocznie kątówką. Elektronarzędzie, które przydaje się w każdym domu i placu budowy. Najczęściej używa się go do szlifowania metalu, betonu i wielu innych materiałów. Nie można jednak zapomnieć, że szlifierka kątowa jest wielofunkcyjna, dzięki czemu można jej używać do polerowania, złuszczania farby i czyszczenia wielu różnorodnych powierzchni.
Pilarka – zwana jest ona inaczej piłą łańcuchową. Wykorzystywana jest ona do cięcia drewna, płyt wiórowych, a także sklejki. Służy ona głównie do cięcia materiałów, które mają małą grubość, ponieważ jej moc jest nieco mniejsza, niż pilarki spalinowej.
Przecinarka – już sama nazwa wskazuje, że przecinarka służy głównie do przecinania różnego rodzaju materiałów. To urządzenie, które wyróżnia się dużą dokładnością. Doskonale nadaje się do cięcia betonu, drewna, plastiku, a także kafelków i płyt drewnopodobnych. Warto zwrócić uwagę także na wyrzynarkę, która działa podobnie, jednak używana jest do cięcia blatów kuchennych i powierzchni drewnianych.

Narzędzia przydatne w ogrodzie

Istnieje wiele narzędzi, które są potrzebne w każdym ogrodzie. Jeżeli chcesz mieć piękny i zadbany ogród, to koniecznie wyposaż się w narzędzia ręczne, które pomogą Ci zadbać o krzewy, drzewa i żywopłot. Zanim zaczniesz sadzić drzewka i kwiaty w ogrodzie, przekonaj się jakie narzędzia ogrodnicze będą Ci niezbędne:

  • Szpadel i łopata – to narzędzia ogrodowe, które są niezbędne do przekopywania rabat i grządek. Używa się ich do kopania dołków na drzewa i krzewy. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę, na to, z jakiego materiału wykonana jest łyżka. Powinna być ona solidna i wytrzymała, by nie wyginała się podczas kopania. Trzon może być wykonany z drewna lub metalu, a jego długość powinna być dopasowana do wzrostu osoby zajmującej się pracą w ogrodzie.
  • Grabie – potrzebne są one do grabienia liści i skoszonej trawy. Grabie doskonale nadają się również do wyrównywania ziemi, dzięki czemu każdy z łatwością jest w stanie stworzyć piękną grządkę na rośliny. Jeżeli szukasz grabi do liści, to najlepiej sprawdzają się modele, które składają się z cienkich i miękkich ząbków. Do grabienia ziemi lepiej sprawdzą się grabie z twardymi i grubymi ząbkami.
  • Motyka – to wielofunkcyjne narzędzie do ogrodu, w które powinni zainwestować wszyscy, którzy chcą mieć piękny i zadbany ogród. Motyka nadaje się niemal na każdą porę roku. Używać jej można do przekopywania ziemi, kopania małych dołków, więc może zastąpić łopatę i szpadel. Latem motyka spulchnia ziemię. Jesienią można ją wykorzystać do wydobycia cebulek i kłączy z ziemi, które nie mogą zostać w ziemi na zimę. Przy wyborze tego narzędzia należy zwrócić uwagę na to, czy motyka składa się z dwóch różnych ostrzy. Praktyczniejsze są motyki, które z jednej strony zakończone są ostrą końcówką, a z drugiej ząbkami.

Istnieje wiele narzędzi domowych, które każdy powinien mieć pod ręką. Prace domowe zazwyczaj wykonuje się raz na jakiś czas, dlatego nie trzeba kupować najdroższych zestawów. Lepiej wybrać wielofunkcyjny zestaw narzędzi i elektronarzędzi w atrakcyjnej cenie, na który łatwiej zaoszczędzić.