Znasz to uczucie – zmęczenie, ból mięśni, stres po całym dniu w pracy? Nie marzysz o niczym innym, jak o relaksującym prysznicu, który będzie miał zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie? W takim razie kabina prysznicowa z hydromasażem z pewnością przypadnie Ci do gustu. To element wyposażenia łazienkowego, który wyposażony jest w wiele nowoczesnych funkcji i udogodnień, dzięki którym codzienny rytuał higieny będzie odprężający i odświeżający. Przekonaj się, jakie właściwości ma panel z hydromasażem, jak działa, a także dlaczego warto mieć go w swojej łazience?

Właściwości hydromasażu

Hydromasaż to zabieg, który korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Jego fenomen polega na odziaływaniu bodźcami mechanicznymi na skórę. Właściwości hydromasażu to przede wszystkim relaksacja i rozluźnienie mięśni, a także poprawienie krążenia krwi. Woda pod odpowiednim ciśnieniem działa na skórę i sprawia, że organizm lepiej radzi sobie z wieloma dolegliwościami. Jego stosowanie zaleca się w przypadku bólu stawów, stanów zapalnych, bólu głowy, migreny. Korzystanie z kabiny prysznicowej z hydromasażem zalecane jest również osobom, które cierpią z powodu chorób reumatycznych, zaburzeń pracy układy obwodowego i oddechowego. Dodatkowo zabieg ten pomaga walczyć ze stresem, bezsennością, otyłością i cellulitem. Jest również zalecany po treningu oraz po urazach tkanek miękkich, ponieważ przyśpiesza regenerację. Warto jednak pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania do korzystania z hydromasażu. Zabieg ten nie jest polecany w przypadku otwartych ran, stanów zapalnych skóry oraz nadciśnienia tętniczego.

Jak działa hydromasaż w kabinie prysznicowej?

Kabiny prysznicowe z hydromasażem wykonują masaż całego ciała za pomocą wody. Strumienie wody wydobywają się z panelu, który zamontowany jest w kabinie prysznicowej uderzają o ciało pod ciśnieniem.  Wyróżnia się kilka rodzajów strumienia wody:

 • Masujący – to strumień wody silnie płynący z dysz. Jego stosowanie ma korzystny wpływ na krążenie, a co więcej pomaga pozbyć się bólu mięśni.
 • Bicz – to silny strumień wody, który ma pojedynczą postać. To oznacza, że woda uderza tylko w jedno określone miejsce na ciele. Jego stosowanie polecane jest w przypadku miejscowego bólu mięśni.
 • Tradycyjny – kojarzy się on z padającym deszczem, który lekko i równomiernie spływa na skórę. Ma on działanie kojące i rozluźniające. Pomaga radzić sobie ze stresem.
 • Miękki – to łagodniejsza wersja strumienia tradycyjnego. Idealnie nadaje się dla osób spiętych i zestresowanych. Dodatkowo zaleca się jego użytkowanie do mycia włosów, ponieważ nie niszczy kosmyków i pobudza ich wzrost.

Jak dbać o kabinę prysznicową z hydromasażem?

Chcąc zadbać o to, by panel z hydromasażem działał niezawodnie przez wiele lat, należy wiedzieć, jak dbać o kabinę prysznicową z hydromasażem. Do najczęściej występujących usterek należy zatkanie dyszy i zniszczenie przewodów. Do uniknięcia tych problemów konieczne jest regularne czyszczenie panelu. Na rynku dostępne są kabiny prysznicowe, które wyposażone są w panel z systemem autodezynfekcji. Składa się on z pojemnika na płyny czyszczące. W tym przypadku należy jedynie pamiętać o uzupełnianiu pojemnika, a także o uruchamianiu systemu. Jeśli jednak panel nie składa się z automatycznego systemu czyszczącego, wtedy potrzebne jest oczyszczanie kabiny prysznicowej odpowiednimi preparatami przeznaczonymi do danej powierzchni kilka razy w tygodniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową z hydromasażem?

Zanim zdecydujesz się na zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem, zwróć uwagę na to jaki ma wymiar i kształt. Należy dopasować ją do wielkości łazienki. Najpopularniejsze na rynku są modele kwadratowe lub półokrągłe. Na rynku dostępne są różnorodne rozmiary kabin prysznicowych, dlatego zmierz przestrzeń, w której ma być umieszczony ten element wyposażenia salonu łazienkowego i wybierz model, który pasuje najlepiej. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób otwierana będzie kabina. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, a pokój łazienkowy ma mały metraż, to zalecane są drzwi przesuwne. Jednak jest to bardziej awaryjna wersja, dlatego znacznie lepszym wyborem jest kabina, w której drzwi otwierają się na zewnątrz. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest rodzaj materiałów, z których wykonana jest kabina prysznicowa. Bezpiecznym i wytrzymałym tworzywem, jest szkło hartowane o grubości około 5mm. To wybór polecany szczególnie do domów z dziećmi. Profile powinny być wykonane z materiału, który jest odporny na działanie wilgoci, wody, a także częstych zmian temperatury. Idealnie nadaje się więc profil aluminiowy.

Najpopularniejsze modele kabin prysznicowych z hydromasażem

 1. Kabina prysznicowa z hydromasażem Duschy 5305

  Kabina prysznicowa z hydromasażem Duschy 5305

  To kabina prysznicowa wykonana z hartowanego szkła transparentnego. Typ strumienia wody to natryskowo-masażowy, który korzystnie wpływa na mięśnie i układ krążenia. Kabina prysznicowa z brodzikiem z akrylu z obudową i stelażem. Model ten wyposażony jest w aż sześć dysz masujących, które mają górny i ręczny natrysk. Dodatkowe wyposażenie, to między innymi lusterko, półeczka oraz wentylator, które zwiększają komfort podczas użytkowania.

 2. Kerra Mocca 140 z wanną

  Kerra Mocca 140 z wanną

  To połączenie wanny i kabiny prysznicowej z natryskiem. Wykonana z grafitowego szkła o grubości 4 i 5mm. Profile wykonane z aluminium w kolorze czarnym doskonale komponują się z grafitowym szkłem, a całość pasuje do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym. Model wyposażony jest w sześć dysz masujących, deszczownicę, a także radio, wentylator, półkę, dodatkowe oświetlenie i zestaw natryskowy.

 3. Kabina prysznicowa z hydromasażem i sauną 120×80 7716S

  Kabina prysznicowa z hydromasażem i sauną 120x80 7716S

  Kabina prysznicowa z hydromasażem wyposażona z sześć luksusowych dysz, deszczownicę, słuchawkę prysznicową oraz przyrząd do masażu stóp. W zestawie znajduje się pólka, regulator ciepłej i zimnej wody, wieszak, głośnik, oświetlenie. Dodatkowo kabina posiada automatyczną dezynfekcję ozonową, dzięki czemu zabija bakterie i zanieczyszczenia. Sauna parowa zbawiennie wpływa na skórę.

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem możesz mieć pewność, że jest to doskonały wybór, szczególnie jeśli masz meczącą i stresującą pracę. Po kąpieli pod prysznicem wyposażonym w panel z hydromasażem skóra będzie nawilżona, gładka i miękka – jej kondycja znacząco się poprawi. Korzystanie z tego zabiegu ma też znakomity wpływ na zdrowie i samopoczucie.