Stelaż podtynkowy do WC to nieodłączny element wyposażenia niejednej łazienki. Obecnie jest to jeden z popularniejszych systemów montażu ceramiki oraz armatury łazienkowej. Dzięki niemu można skutecznie zabudować mało estetyczne elementy montażowe i instalacyjne w ścianie, najczęściej kartonowo-gipsowej. Stelaże podtynkowe do WC są rozwiązaniem funkcjonalnym i estetycznym. Wykorzystywane są z powodzeniem w łazienkach różnej wielkości.

Ranking: Najlepszy stelaż podtynkowy do WC

 1. Stelaż podtynkowy do WC Geberit Duofix H112 UP 320

  Stelaż podtynkowy do WC Geberit Duofix H112 UP 320

  Wysokiej klasy stelaż podtynkowy, który doskonale sprawdzi się w niejednej łazience. Pozwala na ustawienie ilości wody spłukującej. Doskonale współpracuje z miskami wiszącymi WC o niewielkiej powierzchni przylegania. To produkt samonośny z samohamującymi nóżkami, które służą do wyrównania elementu bez konieczności wykorzystywania żadnych narzędzi.

 2. Stelaż Grohe Rapid SL 38827000

  Stelaż Grohe Rapid SL 38827000

  Nowoczesny stelaż podtynkowy o wyjątkowej wytrzymałości. Pozwala na szybkie i sprawne podłączenie wody. Stanowi bardzo proste połączenie przycisku spłukującego oraz zaworu spłukującego z wykorzystaniem elastycznych wężyków. Atutem tego modelu jest uniwersalny zawór spłukujący, który obsługuje wszystkie tryby spłukiwania wody. Całość wykończona jest w odcieniu chromu StarLight.

 3. Koło Technic GT do WC 9940000

  Koło Technic GT do WC 9940000

  Funkcjonalny stelaż podtynkowy do WC, który świetnie sprawdzi się w niejednej łazience lub toalecie. W skład zestawu wchodzą rura odpływowa, śrubunek z zaworem kątowym 1/2” do podłączenia wody, zaślepki instalacyjne oraz szpilki do montażu miski. Całość zestawić należy z miską wiszącą oraz odpowiednim przyciskiem do stelaża. Produkt sprawdzi się w połączeniu z miską sedesową dla osób niepełnosprawnych.

 4. Stelaż podtynkowy do WC Roca Slim 8 Cm Duplo One A890070020

  Stelaż podtynkowy do WC Roca Slim 8 Cm Duplo One A890070020

  Wysokiej jakości podwieszany stelaż do WC o wytrzymałości na poziomie 400 kilogramów. Oferuje regulację spłukiwania i regulację nóżek. Dodatkowo nóżki wyposażone są w specjalny system hamujący. Stelaż jest wydajny i cichy. Zawór napełniający reprezentuje 1 klasę akustyczną. Produkt doskonale sprawdzi się w każdej, także niewielkiej łazience.

 5. Stelaż Tece Profil do WC 112×50 cm (do lekkiej zabudowy)

  Stelaż Tece Profil do WC 112×50 cm (do lekkiej zabudowy)

  Wytrzymały stelaż podtynkowy do WC z podtynkową spłuczką uruchamianą z przodu. Wykorzystywany jest do zabudowy indywidualnej z wykorzystaniem wsporników ściennych. Można go też montować w przypadku ścian lekkich. Produkt wyróżnia się niezawodnością działania. Zbiornik na wodę wykonany z polietylenu jest 100% szczelny. Całość uzupełnia niezawodny zawór napełniający.

Jaki stelaż podtynkowy kupić?

Generalnie stelaże podtynkowe renomowanych producentów mają wytrzymałość na poziomie 400 kilogramów. Są wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Wybór na rynku jest całkiem spory. Poszczególne modele różnić się mogą między sobą kolorystyką, kształtem, materiałem wykonania itd. W tym przypadku oszczędzać nie warto, gdyż ewentualna awaria oznacza konieczność skuwania ze ściany płytek ceramicznych.

Dobry stelaż podtynkowy do WC to stelaż bezawaryjny, który pozwala na zmniejszenie zużycia wody. Warto postawić na model z opcją podwójnego spłukiwania. Najbardziej ekonomiczne spłuczki mają pojemność do 3,5l. Dobrze jest sprawdzić także sam zbiornik. Najlepiej sprawdzają się te jednolite wykonane z wykorzystaniem metody rozdmuchu. Są one bowiem bardzo szczelne.

Kluczowe znaczenie ma również sam przycisk. To element zewnętrzny, który warto kolorystycznie dopasować do wystroju łazienki. W najtańszych zestawach przyciski są białe i plastikowe. Dodatkowo w skład kompletu powinny wchodzić elementy przyłączeniowe i montażowe.

Ceny stelaży podtynkowych WC

Cena stelaży podtynkowych do WC jest uzależniona od jakości ich wykonania oraz ilości elementów, które wchodzą w skład całego zestawu. W praktyce dobrej jakości stelaż zakupić można już za kilkaset złotych. Oczywiście osobno nabyć trzeba miskę wiszącą, a niekiedy i przycisk spłukujący. Zbytnio oszczędzać nie warto, bo z uwagi na montaż podtynkowy, w razie ewentualnej awarii zachodzi  konieczność skuwania płytek ceramicznych.