Kapsułki do prania to po prostu skondensowana postać różnego rodzaju środków piorących. To ciekawa alternatywa dla standardowych proszków i płynów do prania. Kapsułki mają zazwyczaj formę żelową i wypełnione są gęstym balsamem. Niektóre mają konstrukcję wielokomorową – w każdej komorze znajduje się płynna zawartość innego rodzaju, która łączy się w pralce w czasie prania. Kapsułki piorące przeznaczone są zarówno do tkanin białych, jak i kolorowych czy czarnych.

Ranking: Najlepsze kapsułki do prania

 1. Kapsułki do prania Persil Duo Caps Regular

  Kapsułki do prania Persil Duo Caps Regular

  Wysokiej jakości kapsułki do prania tkanin białych w pralkach automatycznych. Wypełnione są skoncentrowanym środkiem piorącym. Pozostawiają po sobie świeży i długotrwały zapach. Są skuteczne nawet w przypadku bardzo opornych plam. Nie sprawiają większego problemu w użyciu – jedna kapsułka wystarcza na jedno pranie. Produkt rozpuszcza się w wodzie i nie pozostawia po sobie resztek.

 2. Kapsułki Vizir Freshness 3 x 36 szt.

  Kapsułki Vizir Freshness 3 x 36 szt.

  Kapsułki do prania o dużej mocy czyszczącej. To produkt Allin1. Kapsułki podzielone są na trzy komory, a więc poszczególne składniki są od siebie oddzielone. Mieszają się dopiero w trakcie prania, po rozpuszczeniu w wodzie specjalnej osłonki. Kapsułki czyszczą, nadają tkaninom blask i ładny zapach. Są skuteczne już w temperaturze 20 stopni Celsjusza.

 3. Coccolino Care kapsułki do prania Black 29 szt.

  Coccolino Care kapsułki do prania Black 29 szt.

  Skuteczne kapsułki do prania przeznaczone do tkanin ciemnych i czarnych. Są nieocenione w przypadku pralek automatycznych. Mają żelową formę i skutecznie radzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Pozwalają zachować intensywną czerń ubrań na dłużej. Skutecznie wygładzają włókna tkanin i zapewniają im przyjemny, długotrwały zapach.

 4. Kapsułki do prania Henkel Persil Discs 4In1 Color

  Kapsułki do prania Henkel Persil Discs 4In1 Color

  Bardzo skuteczne kapsułki do prania, które posiadają aż cztery komory. Przeznaczone są przede wszystkim do prania tkanin kolorowych. Za sprawą czterech komór, mają cztery zalety – radzą sobie z uporczywymi plamami, pielęgnują tkaniny, rozjaśniają kolory oraz nadają praniu przyjemny i długotrwały zapach. Jedna kapsułka wystarcza na jedno pranie.

 5. Kapsułki Benckiser Woolite Mix Colors 616 g (28 sztuk)

  Kapsułki Benckiser Woolite Mix Colors 616 g (28 sztuk)

  Wysokiej klasy kapsułki do prania ubrań z keratyn|ą w składzie. Skutecznie usuwają zabrudzenia, a przy okazji utrzymują intensywność kolorów ubrań mimo wielu prań. Produkt z keratyną ma za zadanie pielęgnować ubrania. Jest to substancja, która nawilża, wygładza i regeneruje. Do tej pory stosowana była w przypadku kosmetyków do włosów.

Jakie kapsułki do prania kupić?

Z całą pewnością duże znaczenie mają w tym przypadku potrzeby użytkowników, którzy z kapsułek będą korzystać. Oczywiście produkty przeznaczone do prania ubranek dziecięcych powinny być bardzo delikatne. Często wymagają one stosowania nieco niższych temperatur do rozpuszczania żelowego opakowania i uwolnienia żelu piorącego. Nadają tkaninom przyjemny zapach i skutecznie je zmiękczają.

Przeznaczone do ubranek niemowlęcych kapsułki do prania są z kolei na ogół wzbogacone o formułę antystatyczną, która skutecznie zapobiega zjawisku elektryzowaniu się tkanin. Dużej troski wymagają ponadto osoby z alergiami, które są uczulone na różnorodne środki chemiczne. Nieodpowiednie kapsułki do prania mogą w ich przypadku skończyć się nieoczekiwanymi reakcjami alergicznymi. Dla takich osób przeznaczone są ekologiczne kapsułki do prania.

Ponadto inne produkty są przeznaczone do prania tkanin białych, a inne do kolorowych czy czarnych. Warto zaleceń producenta przestrzegać, aby uzyskać jak najlepsze efekty prania.

Ceny kapsułek do prania

Wybór kapsułek do prania jest na rynku coraz większy. Do wyboru są zarówno kapsułki klasyczne, jak i produkty 3w1 czy nawet 4w1. Te ostatnie łączą np. funkcję wybielacza, proszku do prania, płynu zmiękczającego czy płynu do prania. Taką kapsułkę wystarczy włożyć do bębna pralki automatycznej i ją uruchomić. Ceny kapsułek do prania są zróżnicowane. Sporo zależy od wielkości opakowania i producenta. W praktyce średnio za 15 kapsułek zapłacić trzeba od 10 do 30 złotych. Za opakowanie liczące 30 sztuk jest to już 30-50 złotych.