Zmęczenie, nadmierny stres i bóle mięśni lub głowy mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Istnieje wiele różnorodnych sposobów na pozbycie się tych dolegliwości, a jednym z nich, jest skorzystanie z zabiegów SPA. Obecnie nie trzeba wybierać się do gabinetów kosmetycznych w celu skorzystania z relaksujących i odbudowujących zabiegów, ponieważ centrum SPA można mieć w swoim domu. Do stworzenia łazienki, w której można się zrelaksować, wypocząć i zadbać o kondycję skóry potrzebna jest wanna z funkcją jacuzzi. Przekonaj się, jak działa, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, a także jakie ma właściwości.

Czy wanna z hydromasażem to dobry pomysł?

Wanna z hydromasażem polecana jest szczególnie osobom, które na co dzień zmagają się z długotrwałym stresem. Do pozytywnych aspektów posiadania takiej wanny w swojej łazience należy to, że ma ona pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto mieć wannę z jacuzzi w swoim salonie łazienkowym, to odpowiedź nie jest jednoznaczna. To rozwiązanie idealne dla osób, które mają problemy z układem oddechowym, trawiennym i nerwowym. Idealnie nadje się również w przypadku częstych bólów mięśniowych, urazów kręgosłupa i chorób reumatycznych. Jednak zniechęcająco może działać cena. Obecnie najwyższej jakości wanny z hydromasażem oferowane są w wysokich cenach, a dodatkowo ich wymiary najczęściej nie pasują do pokojów łazienkowych o małym metrażu.

Zalety kąpieli w wannie z hydromasażem

Zdaniem specjalistów wanna z jacuzzi to element wyposażenia łazienkowego warty uwagi. Kąpiel w strumieniach wody wydobywających się pod ciśnieniem oraz powietrze otaczające ciało ma doskonały wpływ na skórę i zdrowie. Nawet jedna kąpiel przyczynia się do poprawienia pracy układu krążenia. To idealny zabieg domowy SPA dla osób, które mają problemu z układem oddechowym, ponieważ poprawia wentylację płuc i pomaga pogłębić oddech. Zabieg SPA w wannie z hydromasażem zalecane są w przypadku kłopotów z zaparciami, wzdęciami oraz otyłością. Regularna kąpiel w jacuzzi wspomaga prawidłową pracę układu trawiennego. Warto z niej skorzystać przy napięciu mięśniowym i po aktywności fizycznej, ponieważ rozluźnia mięśnie i niweluje zakwasy.  Można ją wykorzystywać do walki z bezsennością, nadmiernym pobudzeniem, stresem i bólem głowy. Działa wyciszająco i relaksująco.

Jakie są rodzaje wanien z hydromasażem?

Na rynku dostępne są wanny z hydromasażem, które różnią się od siebie rozmiarem, kształtem i funkcjonalnością. Oferowane są wanny wolnostojące, do zabudowy oraz narożne. Najczęściej wybierane są modele prostokątne lub narożne, ponieważ z łatwością można dopasować je do niemal każdego salonu łazienkowego. Dodatkowo wanny mogą różnić się rodzajem masażu. Wyróżnia się trzy rodzaje wanien z funkcją jacuzzi:

 • Wanna z masażem wodno-powietrznym – to wanna, która łączy w sobie dwa rodzaje masażu. Jej użytkowanie może przynieść najlepsze i najszybsze efekty. Polecana jest ona przy urazach mięśni, bólach mięśniowych, reumatycznych i stłuczeniach. Działa rozluźniająco, poprawia krążenie i korzystnie wpływa na
 • Wanna z masażem wodnym – niestety nie ma osoby na świecie, która chociaż raz w życiu nie potrzebowałaby odprężającej i relaksującej kąpieli w wannie. Dla wszystkich osób potrzebujących rozluźnienia i odpoczynku polecana jest wanna z hydromasażem wodnym. Wodny masaż korzystnie działa na niemal każdą partię ciała. Zmniejsza ból kręgosłupa, karku, ramion i stóp. Jak to możliwe? W tym modelu dysze rozmieszczone są na ściankach, dnie oraz oparciu wanny.
 • Wanna z masażem powietrznym – na rynku dostępne są również wanny z hydromasażem powietrznym, które przeznaczone są dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania. Ten typ masażu nazywany jest również perłowym. W tym modelu dysze umieszczone są na dnie wanny. Służą one do wydobywania się małych pęcherzyków powietrza, które otaczają ciało i pobudzają receptory skórne.

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę SPA?

Przy wyborze wanny z funkcją jacuzzi należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Wielkość i kształt wanny powinien być dopasowany do pomieszczenia. Liczy się również materiał z jakiego wykonana jest wanna. Na rynku dostępne są modele akrylowe,  które cieszą się największą popularnością. Gwarantują one doskonałą izolacje termiczną, dzięki czemu nalana woda na długo utrzyma swoją temperaturę. Należy dobrać rodzaj systemu hydromasażu do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań, by mieć pewność, że kąpiel będzie przynosić zadowalające efekty. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na opcje dodatkowe w wannie, które mogą zwiększyć wygodę i komfort kąpieli. Dostępne są modele z opcją czujnika poziomu wody, regulacją temperatury strumienia, a także podświetleniem, głośnikami lub pólkami, które sprawiają, że korzystanie z domowych zabiegów SPA stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Ile kosztuje jacuzzi w Twojej łazience?

Cena domowego jacuzzi waha się od 3000 do 13000 złotych. Kosz tego elementu wyposażenia łazienkowego zależy od wielu aspektów. Na cenę wpływ ma wielkość, kształt, a przede wszystkim dodatkowe funkcje. Najdroższe wanny do domowego SPA wyposażone są w duże ilości wodnych dysz, dodatkowe podświetlenie, a także dotykowe panele sterowania. Dostępne są również modele, które składają się z automatycznego systemu osuszania i czyszczenia wanny.

Najpopularniejsze modele wanien z hydromasażem

 1. Wanna z hydromasażem C-3250 prostokątna 170cmx80cmx58cm

  Wanna z hydromasażem C-3250 prostokątna 170cmx80cmx58cm

  Wanna wyróżnia się cichą pracą pompy, a także wyjątkowym i nowoczesnym designem. Wykonana z akrylu sanitarnego, dzięki czemu jest w stanie utrzymać ciepło wody na długo. Wyposażona jest w masaż wodny i cztery dysze. Dostępny jest regulator siły masażu, dzięki czemu można go dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Dezynfekcja ozonowa pomaga pozbyć się bakterii i uciążliwych zanieczyszczeń.

 2. Aquaholm CC-3131 150cm x 150cm x 59cm

  Aquaholm CC-3131 150cm x 150cm x 59cm

  Wyposażona w masaż powietrzny oraz dwadzieścia dysz rozmieszczonych na dnie wanny. Efektowne podświetlenie oraz panel sterowania masażem, radiem i oświetleniem zwiększa komfort użytkowania. W zestawienie dostępne jest radio, a także dezynfekcja ozonowa.

Wanna do domowego SPA z funkcja jacuzzi to duże koszty. Dodatkowo warto pamiętać, że w czasie użytkowania pompa i dusze do masażu mogą być głośne, co przeszkadzać może wielu osobom. Mimo licznych zalet, które przemawiają za jej kupnem, istnieją również liczne powody, przez które wiele osób nie zdecyduje się na jej zakup. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto kupić wannę z hydromasażem.