Utrzymanie nowych ubrań w nienagannym stanie nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy stworzone są one z materiałów ze skłonnością do mechacenia. Odświeżanie i wygładzanie często używanych tkanin sprawić może, że garderoba, która nie była wymieniana przez długi czas, nadal będzie prezentować się stylowo i elegancko. Pojawia się jednak pytanie, jak zadbać o ubrania z materiałów podatnych na mechacenie? Doskonałym urządzeniem do tego jest golarka do ubrań. To małe urządzenie, które mieści się w dłoni, a jego obsługa jest bardzo prosta. Golarka jest w stanie usunąć wszystkie włochate słupku i nierówności, które tworzą się na tkaninach. Przekonaj się już teraz, czy warto kupić golarkę do ubrań, a co więcej w jaki sposób wybrać ten najlepszy model, który będzie służyć przez wiele lat.

Czym jest golarka do ubrań?

Golarka do ubrań, to urządzenie, które pomaga odświeżyć i wygładzić powierzchnię ubrań, które mają skłonność do mechacenia na skutek tarcia. Urządzenie to składa się z ostrzy, które w prosty sposób pozwalają na usunięcie nierówności, kulek i słupków z włosków, które tworzą się na powierzchni swetrów, bluzek, bluz i innych ulubionych ubrań. Jej zaletą jest to, że zazwyczaj ma niewielkie rozmiary. Jest więc poręczna i lekka. Jej budowa również nie jest skomplikowana. Golarka do ubrań składa się z głowicy z kilkoma ostrzami, zbiornika, w którym zbierane są zmechacenia, a także sekcji zasilania. Urządzenie to przeznaczone jest do przesuwania po powierzchni tkaniny, co ma prowadzić do jej oczyszczenia i wygładzenia. Ważne jest to, że golarki do ubrań można używać na wielu tkaninach. Wszystko jednak zależy do tego jakie specyfikacje ma urządzenie. Należy zwrócić uwagę na to, do jakich tkanin przeznaczona jest golarka, by nie doszło do uszkodzenia materiału.

Jak używać golarki do ubrań?

Jedną z największych zalet golarek do ubrań jest to, że są one bardzo łatwe w użyciu. Ich waga i rozmiary sprawiają, że można je trzymać w dłoni, co znacząco ułatwia pracę na oczyszczaniem ubrań. Urządzenia te mogą być ładowane energią z kontaktów lub z baterii. Zanim rozpoczyna się pracę należy zwrócić uwagę, czy sprzęt jest naładowany, by możliwe było jego uruchomienie. Jeśli urządzenie jest naładowane do pełna, można przejść do golenia ubrań. Wystarczy przyłożyć golarkę od strony ostrzy do tkaniny i przesuwań po niej w górę i w dół, by równomiernie usuwać zmechacenia. Trzeba pamiętać o tym, by ostrza golarki były regularnie wymieniane. Na początku pracy są one ostre, dzięki czemu bez trudu usuwają wszystkie nierówności na zmechaconej tkaninie. Jednak z czasem ich moc może się zmniejszać, ponieważ ostrze będzie tępieć, a usunięcie kulek i słupków stworzonych z włosków tkaniny nie będzie tak łatwe. Po każdym oczyszczeniu ubrania należy opróżnić pojemnik na odpady, by urządzenie było gotowe do kolejnej pracy.

Jak działa golarka do ubrań?

Golarka do ubrań to bardzo proste i nieskomplikowane urządzenie. Składa się z ostrzy, które mają za zadanie zgalać nierówności pojawiające się na tkaninach. Część, która ma za zadanie oczyszczać materiał ma zazwyczaj zaokrąglone boki, a to właśnie w tym miejscu znajdują się małe ostrza pomagające przywrócić ubraniom ich pierwotny wygląd. Zmechacenia, które wyłapuje golarka są ucinane, a następnie trafiają do małego pojemnika, dzięki czemu nie trzeba przejmować się tym, że resztki materiału plątać się będą po podłodze.

Na co zwrócić uwagę kupując golarkę do ubrań?

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas kupna golarki do ubrań, jest budowa i parametry podstawowe. Urządzenia te dostępne na rynku mają niemal taką samą budowę, jednak różnić się mogą materiałem, z jakiego są wykonane, a także sposobem zasilania. Podczas wyboru warto sprawdzić, czy golarka ma specjalny pojemnik na zmechacenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ urządzenia z takim pojemnikiem pozwalają na pracę, która nie pozostawia po sobie żadnego bałaganu. Dodatkowo doskonale sprawdzają się urządzenia tego typu, które mają uchwyt. Dzięki niemu można wygodnie ułożyć sobie golarkę w dłoni, co sprawi, że praca będzie łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza. Na rynku dostępne są dwa rodzaje golarek do ubrań. Jedne mają zasilanie akumulatorowe, zaś inne zasilanie bateryjne. To urządzenia akumulatorowe są bardziej wydajne i praktyczniejsze. Można z nich korzystać kiedy nie  są podłączone do gniazdka zasilania, jednak trzeba się uprzednio upewnić, że akumulator jest naładowany. Ich zaletą jest to, że mają dłuższy czas pracy i są wydajniejsze, niż golarki na baterie. Dodatkowo nie trzeba się przejmować częstą wymianą baterii.

Najpopularniejsze golarki do ubrań

 1. Golarka Philips GC026/00

  Golarka Philips GC026/00

  Najszybsza golarka do ubrań, którą można stosować do każdego typu tkanin. Urządzenie składa się z dodatkowych ostrzy, które są w stanie wykonać nawet 8800 obrotów na minutę. Dzięki temu jest w stanie szybciej i dokładniej usuwać zmechacenia na tkaninach, co pozwala na ich odświeżenie. W zestawie znajdują się dwie baterie, a także szczoteczka do czyszczenia ostrzy. Jest to doskonała propozycja dla osób podróżujących.

 2. Golarka do ubrań Camry CR 9606

  Golarka do ubrań Camry CR 9606

  Urządzenie, które zasilane jest sieciowo. W zestawie znajduje się specjalny pędzelek czyszcząc, który pozwala na dokładnie oczyszczenie ostrzy po każdej pracy. W ten sposób można zadbać o długotrwałą i niezawodną pracę golarki do ubrań. Warto zaznaczyć, że jest to sprzęt, który ze względu na swoje kształty i specyfikacje może być stosowany nie tylko do ubrań, ale również do koców, mebli tapicerowanych, a nawet dywanów.

 3. Golarka Philips GC026/80

  Golarka Philips GC026/80

  Nowoczesna golarka do ubrań wyposażona w specjalną nasadkę, która reguluje wysokość. Składa się z trzech otworów siatki, pojemnika na zmechacenia oraz szczoteczki do czyszczenia ostrzy. Ostrza wykonują ponad 8800 obrotów na minutę, a nakładki sprawiają, że urządzenie to może być stosowane nawet do najdelikatniejszych tkanin.

Wiele osób może zastanawiać się, czy warto kupić golarkę do ubrań. Jest to urządzenie bardzo przydatne, a jego cena jest naprawdę niska. Najtańsze golarki do ubrań można kupić już w cenie dwudziestu złotych. Dzięki temu urządzeniu można zadbać, by nawet po wielu latach ulubiony sweter, bluza lub inne ubrania wyglądały nienagannie, a ich powierzchnia była gładka i przyjemna w dotyku.