Deska do prasowania to jeden z podstawowych sprzętów w każdym domu. To od niej i żelazka zależy w praktyce efektywność procesu prasowania. Wybór desek na rynku jest ogromny, co wcale nie ułatwia zakupów. Przede wszystkim istnieje kilka rodzajów desek do prasowania – klasyczne z podstawą pokrytą gąbką oraz nóżkami, deski ze zintegrowanym przedłużaczem i deski elektryczne z systemem odprowadzania pary czy automatyczną regulacją wysokości.

Ranking: Najlepsza deska do prasowania

 1. Deska do prasowania Vileda Viva Express Smart Plus

  Deska do prasowania Vileda Viva Express Smart Plus

  Ważąca około 5 kg nowoczesna deska do prasowania, idealna na małych powierzchniach. Posiada stabilną podstawkę na żelazko i praktyczne gniazdko elektryczne. Wyposażona jest w metalową siatkę – odporną na korozję i przepuszczającą parę wodną. Całość uzupełnia pokrowiec z bawełny wysokiej jakości i dość gruba wyściółka gąbkowa. Maksymalne obciążenie deski to 10 kg.

 2. Deska Vileda Premium Total Reflect Plus

  Deska Vileda Premium Total Reflect Plus

  Wysokiej jakości deska do prasowania z pokrowcem z warstwą metaliczną, która odbija parę. W ten sposób pod deską nie dochodzi do skraplania się pary wodnej, co przyspiesza proces prasowania. Deska posiada dużą podstawkę na żelazko bądź stację parową, antenkę podtrzymującą przewód urządzenia i złącze elektryczne. System Kids Safe chroni deskę przed przypadkowym złożeniem czy rozłożeniem przez dzieci.

 3. Leifheit AirBoard Premium M Plus NF (72588)

  Leifheit AirBoard Premium M Plus NF (72588)

  Funkcjonalna deska do prasowania wyróżniającą się wysoką jakością wykonania. To produkt regulowany z blatem wykonanym z tworzywa sztucznego skutecznie odbijającego parę. To daje efekt prasowania z dwóch stron. Deska jest niemetalowa, a wykonana z ekstrudowanego polipropylenu EPP odpornego na odkształcenia. Jest to produkt lekki, bo waży zaledwie 4,6 kg.

 4. Deska do prasowania Keter Lotus 151389

  Deska do prasowania Keter Lotus 151389

  Nowoczesna deska do prasowania z regulowaną wysokości i antypoślizgowymi gumowymi nakładkami na nóżki. Wykorzystuje technologię podwójnego efektu grzewczego, co przekłada się na oszczędność energii. Ciekawym rozwiązaniem jest półka z silikonowymi wypustkami, na którą można odłożyć gorące żelazko. Produkt można bez obaw powiesić na ścianie za sprawą specjalnego otworu.

 5. Deska Vileda Viva Express Smart

  Deska Vileda Viva Express Smart

  Prosta w obsłudze deska do prasowania wysokiej jakości. Posiada stalową siatkę nierdzewną i materiałowy pokrowiec z gąbką poliuretanową. Deska jest wytrzymała i stabilna, sprawdza się w małych pomieszczeniach. Wyposażona jest w blokadę nóżek i podstawkę na gorące żelazko. Jej maksymalne obciążenie wynosi 10 kg.

Jaką deskę do prasowania kupić?

Deski do prasowania bywają coraz bardziej nowoczesne i rozbudowane. Wciąż jednak przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Kluczem do sukcesu jest oczywiście mocny stelaż  – metalowy lub stalowy oraz wytrzymały blat – aluminiowy, odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Kolejnym istotnym elementem jest odpowiedni pokrowiec na deskę do prasowania. Obecnie prym wiodą pokrowce bawełniane, które są odporne na odbarwienia i skutecznie odprowadzają wodę.

Warto sprawdzić czy dana deska do prasowania posiada antypoślizgowe nóżki, które chronią ją przed przesuwaniem się czy upadkiem. Dobrze jest postawić na model z regulacją wysokości, który można bez problemu dopasować do swojego wzrostu. Prasowanie powinno być w końcu komfortowe. Najnowsze deski do prasowania posiadają także coraz więcej funkcji dodatkowych. Najpopularniejsze z nich to m.in. to podstawka pod żelazko,  antenka na przewód, półka na prasowanie, odsysanie pary wodnej czy zasysanie ubrań.

Ceny desek do prasowania

Klasyczne deski do prasowania nie są sprzętem zbyt drogim. Najprostsze modele zakupić można za nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. To dobra informacja, gdyż deska do prasowania powinna znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Najdroższe są modele elektryczne z wieloma akcesoriami i funkcjami dodatkowymi. Za nie zapłacić trzeba od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto się jednak zastanowić czy aby na pewno  wszystkie funkcjonalności są potrzebne i będą wykorzystywane w praktyce.