Parownica do ubrań to urządzenie niewielkich rozmiarów służące do prasowania ubrań w pozycji pionowej. Trzyma się je w dłoni i prasuje bez konieczności wyciągania specjalnej deski do prasowania. Sekret parownicy tkwi w parze wydostającej się poprzez specjalny otwór. Do pojemnika wlewa się wodę, która podgrzana zamienia się w gorącą parę wygładzającą różnego rodzaju zagniecenia na tkaninach. To rozwiązanie bardzo nowoczesne, które cieszy się coraz większą popularnością.

Ranking: Najlepsza parownica do ubrań

  1. Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362

    Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362

    Wysokiej jakości parownica do ubrań, która gotowa do pracy jest w ciągu zaledwie 45 sekund. Można ją stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie bez ryzyka przypalenia ubrań. Odłączany zbiornik wody można bezproblemowo napełnić nawet pod kranem. Urządzenie wyróżnia się dodatkowo eleganckim designem. Świetnie sprawdza się w czasie podróży.

  2. Parownica Tefal DT8150

    Parownica Tefal DT8150

    Niewielkich rozmiarów parownica do ubrań z dwustopniową regulacją mocy pary. Posiada podgrzewaną płytę z powłoką ceramiczną oraz system błyskawicznego nagrzewania. Urządzenie gotowe do pracy jest już w ciągu 40 sekund. Poziom Super Turbo świetnie radzi sobie nawet z uporczywymi zagnieceniami. Zbiornik o pojemności 190ml jest wyjmowany, co pozwala na jego łatwe napełnianie świeżą wodą.

  3. MPM MZP-01

    MPM MZP-01

    Prosta w obsłudze parownica do ubrań, która gotowa do pracy jest w ciągu zaledwie 30 sekund. Pozwala na prasowanie ubrań bez konieczności rozkładania deski do prasowania. Skutecznie odświeża firanki i zasłony. Posiada w zestawie dwie wymienne nakładki. Para wodna i welurowa szczotka są przeznaczone do tkanin delikatnych, a szczotka z włosia do tkanin grubszych np. płaszczy zimowych.

  4. Parownica do ubrań Ariete 4167

    Parownica do ubrań Ariete 4167

    Innowacyjna parownica do ubrań, która pracuje w pionie i poziomie jednocześnie. Posiada sporych rozmiarów pojemnik na wodę oraz zestaw akcesoriów do czyszczenia i odświeżania ubrań. Moc urządzenia to aż 1200W, a wyrzut pary 20 gramów na minutę. Model ten wyposażony jest długi, liczący 2,5 metra kabel ułatwiający manewrowanie parownicą w czasie prasowania.

  5. Parownica Eldom DA100 STIM

    Parownica Eldom DA100 STIM

    Skuteczna w działaniu parownica do ubrań idealna także do tkanin delikatnych. To urządzenie proste w obsłudze, które pozwala na szybkie odświeżenie i wyprasowanie ubrań. Przy okazji eliminuje nieprzyjemne zapachy czy bakterie obecne we włóknach tkanin. Model ten posiada ceramiczną głowice z 6 otworami, przez które wydobywa się para wodna. Całość uzupełnia wyjmowany zbiornik na wodę i funkcjonalny termostat utrzymujący określoną temperaturę.

Jaką parownicę do odzieży kupić?

Duże znaczenie ma w tym przypadku siła wytwarzania pary, od której zależy jakość urządzenia. Parametr ten określany jest w gramach na minutę. Im większa jest moc, tym skuteczniej przebiega prasowanie. W praktyce warto postawić na model z siłą wytwarzania pary minimum 20 gramów na minutę. Innym istotnym elementem jest moc urządzenia. Najlepsze steamery mogą poszczycić się mocą nawet 2000W. Maksymalny czas nagrzewania to na ogół od 40 do 60 sekund. Są jednak urządzenia, które nagrzewają się szybciej.

Z punktu widzenia wygody użytkowania parownicy duże znaczenie ma pojemność zbiornika na wodę. Im jest ona większa, tym urządzenie rzadziej wymaga napełniania. Z drugiej strony większe urządzenia są także mniej mobilne. Na końcu dobrze jest też sprawdzić co wchodzi w skład zestawu. Nowoczesne parownice sprzedawane są z co najmniej kilkoma różnymi końcówkami o różnorodnym zastosowaniu. Im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej.To oznacza bowiem większe możliwości urządzenia.

Ceny parownic do ubrań

Generalnie parownice ręczne kosztują średnio od 150 do 300 złotych. Więcej zapłacić trzeba za urządzenia renomowanych marek i te oferujące więcej funkcji. Parownice kompaktowe są oczywiście jeszcze droższe. W tym przypadku koszt oscyluje w okolicach kilkuset złotych. Najwięcej zapłacić trzeba za rozbudowane parownice stojące, bo nawet ponad 1000 złotych. Warto się więc na samym początku zastanowić nad swoimi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami finansowymi.