Odplamiacz do prania to produkt przeznaczony do usuwania najtrudniejszych plam np. z wina, czekolady, krwi czy trawy. Wnikają one głęboko w strukturę tkanin i niekiedy je całkowicie niszczą, bo zwykłe proszki do prania nie dają sobie z nimi rady. Rozwiązaniem w tym przypadku jest odplamiacz, który służy do usuwania uporczywych plam. Zawiera specjalną formułę, która rozpuszcza cząsteczki koloru. Z tego powodu przed wykorzystaniem odplamiacza, warto na ubraniach zrobić mały test.

Ranking: Najlepszy odplamiacz do prania

 1. Reckitt Benckiser Lovela Odplamiacz Do Ubranek Niemowlęcych 1L
  Reckitt Benckiser Lovela Odplamiacz Do Ubranek Niemowlęcych 1L
  Wysokiej klasy odplamiacz o pojemności 1l, który świetnie radzi sobie z plamami typowymi dla małych dzieci, a więc z błota, trawy, dań w słoiczkach, kredek świecowych itd. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów przed praniem płyn trzeba nalać bezpośrednio na plamę bądź namoczyć ubranka wcześniej. Produkt nadaje się zarówno do tkanin białych, jak i kolorowych.
 2. Frosch Baby Odplamiacz Do Ubrań Dziecięcych Spray 500Ml
  Frosch Baby Odplamiacz Do Ubrań Dziecięcych Spray 500Ml

  Wydajny detergent z delikatną formułą z prowitaminą B5, który szybko i niezawodnie czyści różnego rodzaju powierzchnie. Nie wymaga przy tym żadnego spłukiwania. Produkt testowany jest dermatologicznie. To środek hipoalergiczny, który nie zawiera barwników czy substancji zapachowych. Jego pH jest neutralne dla skóry.
 3. Reckitt Benckiser Vanish 1L Oxi Action Pink Odplamiacz Do Koloru i Bieli W Płynie
  Reckitt Benckiser Vanish 1L Oxi Action Pink Odplamiacz Do Koloru i Bieli W Płynie

  Bardzo wydajny odplamiacz, który z zabrudzeniami doskonale radzi sobie już po zaledwie jednym praniu. Działa skutecznie nawet w zimnej wodzie. To produkt, który nie niszczy tkanin. Nadaje się do prania ubrań kolorowych i białych. Nie zawiera szkodliwego chloru. Odplamiacz stosować można na różne sposoby, do prania lub namaczania.
 4. Meglio Uniwersalny Odplamiacz Odtłuszczacz 750Ml
  Meglio Uniwersalny Odplamiacz Odtłuszczacz 750Ml

  Uniwersalny odplamiacz w formie odtłuszczacza. To środek czyszczący o dużej koncentracji, który świetnie sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Nadaje się do czyszczenia okapów, kuchenek mikrofalowych, piekarników, grilli, kominków, okien, mebli, żelazek, motocykli, samochodów, rowerów, felg, kosiarek, obuwia czy ubrań.
 5. Dr. Beckmann Mydełko do odplamiania 100g
  Dr. Beckmann Mydełko do odplamiania 100g

  Praktyczne mydełko służące do odplamiania. To produkt ekologiczny, galasowy, który skutecznie usuwa zabrudzenia z tekstyliów, dywanów, sof, foteli samochodowych itd. Nie niszczy przy tym materiału. Nie zawiera żadnych konserwantów, barwników czy sztucznych substancji zapachowych. Jest to mydełko testowane dermatologicznie, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

Jaki odplamiacz do prania kupić?

Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Ogromne znaczenie ma skład odplamiacza. Musi zawierać on niejonowe środki powierzchniowo czynne, które mają wysokie właściwości odtłuszczające i to już w niewielkiej ilości. Skutecznie usuwają tłuste plamy z tkanin. Posiadają wysoki potencjał czyszczący i doskonale radzą sobie z zabrudzeniami starymi, zaschniętymi. Dodane do prania skutecznie wspomagają działanie czyszczące proszku, bo obniżają napięcie wody. Kolejnym istotnym składnikiem odplamiaczy są anionowe środki powierzchniowo czynne, które działają podobnie jak mydła. Dobrze się pienią i nadają się do prania ręcznego. Są nieocenione w przypadku tkanin delikatnych.

Połączenie tych dwóch substancji sprawia, że tworzy się efekt silnego podmywania. Po nałożeniu odplamiacza skład cząsteczkowy różnego typu zabrudzeń – chemicznych i organicznych, rozpada się. Po plamach nie ma tym samym żadnego śladu.

Ceny odplamiaczy do prania

Generalnie odplamiacze do prania nie są detergentami bardzo drogimi. Mają formę proszków, mydełek, sprayów czy płynów. Na ogół za jedno opakowanie trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. Nie jest to jednak wydatek na jedno pranie, bo produkty te są dość wydajne i wykorzystywać je można wiele razy. Nie jest to duża cena, biorąc pod uwagę fakt, że zaplamione ubrania bez tego nadawałyby się często jedynie do wyrzucenia. Warto więc mieć w swoim domu czy mieszkaniu skuteczny odplamiacz do prania.