Odkurzacz bezworkowy to ciekawa alternatywa dla standardowego odkurzacza workowego. Urządzenia workowe gromadzą zanieczyszczenia w worku, który wymaga regularnego opróżniania lub wymieniania. W tym przypadku nie trzeba jednak się z tym męczyć. Brud i kurz trafia bowiem do specjalnej komory, w której powietrze jest wprowadzane w ruch wirowy. Siła odśrodkowa oddziela z niego zanieczyszczenia i te trafiają do pojemnika. Wydmuchiwane natomiast na zewnątrz powietrze jest czyste.

Ranking: Najlepsze odkurzacze bezworkowe

  1. Odkurzacz bezworkowy Karcher VC 3 1.198-125.0

    Odkurzacz bezworkowy Karcher VC 3 1.198-125.0

    Nowoczesny odkurzacz multicyklonowy o bardzo wysokiej sile ssania. Posiada łatwy do czyszczenia zbiornik, który z powodzeniem zastępuje zbiornik filtracyjny. Dodatkowo jest transparenty, co pozwala na obserwowanie efektów czyszczenia. To urządzenie, które świetnie sprawdza się w przypadku alergików. Wyposażone jest bowiem w filtr HEPA 12.

  2. Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09

    Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09

    Bardzo wydajny odkurzacz bezworkowy o działaniu cyklonicznym. Wykorzystuje do działania innowacyjną technologię PowerCyclone 5, która przyspiesza ruch powietrza w górę i oddziela kurz. Urządzenie wyposażone jest w sporych rozmiarów gumowe koła, które ułatwiają manewrowanie odkurzaczem w czasie sprzątania. Produkt posiada filtr antyalergiczny.

  3. Electrolux SuperCyclone ESC63EB

    Electrolux SuperCyclone ESC63EB

    Wysokiej klasy odkurzacz wykorzystujący technologię SuperCyclone. Dzięki temu jest bardzo skuteczny w działaniu. Posiada ssawkę turbo ze szczotką obrotową idealną do czyszczenia dywanów. Ciekawie prezentuje się też ssawka DustPro umożliwiające odkurzanie wszelkiego typu powierzchni. Miękkie kółka nie rysują podłogi, nawet drewnianej.

  4. Odkurzacz bezworkowy Bosch BGC05AAA1

    Odkurzacz bezworkowy Bosch BGC05AAA1

    Prosty w obsłudze odkurzacz bezworkowy z niezawodnym silnikiem HiSpin!. Sprawdza się w przypadku różnego rodzaju powierzchni. Zasięg jego pracy to aż 9 metrów. To urządzenie kompaktowe i lekkie, a przy tym ciekawie wykonane. Wyposażone jest w przycisk EasyClean, który pozwala na błyskawiczne opróżnienie pojemnika o całkiem sporej pojemności.

  5. Odkurzacz Samsung VCC45W0S36

    Odkurzacz Samsung VCC45W0S36

    Bezworkowy odkurzacz wysokiej klasy o dużej mocy ssącej. Nowoczesny system Twin Chamber zapewnia mu wysoką skuteczność działania. Całość składa się z filtra zmywalnego i wylotowego filtra EPA. Dzięki temu powietrze jest oczyszczane z alergenów. Urządzenie wyróżnia się mocą silnika na poziomie 700W i klasą energetyczną A. Nie zużywa tym samym do działania dużej ilości energii elektrycznej.

Jaki odkurzacz bezworkowy kupić?

Przy wyborze odkurzacza bezworkowego trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Duże znaczenie ma moc, która wpływa na efektywność i szybkość sprzątania (powinna być ona jak największa) oraz wielkość pojemnika. Im większy jest zbiornik, tym większą powierzchnią można posprzątać bez konieczności jego opróżniania. Warto zdecydować się też na model o dłuższym zasięgu kabla, aby nie trzeba było go co chwilę przełączać między gniazdkami elektrycznymi.

W przypadku odkurzaczy bezworkowych bardzo ważny jest także zastosowany filtr cząsteczek. Najlepszym wyborem są urządzenia z filtrem HEPA, które świetnie sprawdzają się nawet w mieszkaniach zamieszkiwanych przez alergików. W skład kompletu poza samym odkurzaczem wchodzą jeszcze na ogół wymienne końcówki różnego rodzaju. Za ich pomocą można posprzątać nie tylko dom, ale i np. samochód. Ułatwiają one także dotarcie w trudniej dostępne miejsca. Najlepsze odkurzacze bezworkowe mają minimum kilka różnych nasadek o różnorodnym zastosowaniu.

Ceny odkurzaczy bezworkowych

Odkurzacze bezworkowe są na ogół nieco droższe niż urządzenia workowe, ale zarazem tańsze od nowoczesnych odkurzaczy automatycznych. Zróżnicowanie cen w tym przypadku jest i tak całkiem spore. Najtańsze urządzenia tego typu można kupić już za kwotę 300-400 złotych. Nieco droższe są modele wykorzystujące filtry HEPA. Za nie zapłacić trzeba już na ogół minimum 500 złotych. Są one jednocześnie bardziej sprawne energetycznie, posiadają również więcej końcówek w zestawie.