Myjka do okien to niewielkie rozmiarowo urządzenie zasilane akumulatorowo służące do mycia okien. Wlewa się do niego wodę, która potem jest podgrzewana i zamieniana w parę wodną. Ta z kolei skutecznie rozpuszcza różnego rodzaju zanieczyszczenia i to bez konieczności stosowania środków chemicznych. Częścią myjki do okien jest specjalna ściągaczka, która zbiera wodę wraz z zabrudzeniami. Dzięki temu szyba pozostaje sucha i nie ma na niej smug.

Ranking: Najlepsze myjki do okien

 1. Myjka od okien Kärcher WV 5 Premium

  Myjka od okien Kärcher WV 5 Premium

  Wysokiej klasy myjka do okien z pojemną baterią i trzystopniowym wskaźnikiem ledowym. W przypadku rozładowania baterię można wyjąć i zastąpić ją kolejną. To model o niewielkiej wadze, który nie generuje w czasie pracy zbyt dużego hałasu. Posiada łatwy w użytkowaniu zbiornik na brudną wodę. Jego atutem jest także gumowany uchwyt, który zapewnia pewny chwyt. Ssawka jest regulowana, co pozwala na wygodne mycie okien różnego rodzaju. W skład zestawu wchodzi m.in. specjalna wąska ssawka, pad z mikrofibry czy butelka ze spryskiwaczem.

 2. Myjka Vileda Windomatic Power

  Myjka Vileda Windomatic Power

  Nowoczesna ściągaczka do okien z przyciskiem Power zwiększającym o 50% moc ssącą urządzenia. Produkt w trybie podstawowym pracuje aż 40 minut. Świetnie radzi sobie z myciem krawędzi okien czy innych szklanych powierzchni. Pozostawia szyby i lustra bez zacieków, smug. Dodatkowo urządzenie nie zachlapuje podłogi. Sprawdza się świetnie w każdym gospodarstwie domowym.

 3. Kärcher WV 2 Premium

  Prosta w obsłudze myjka do okien z pojemną baterią i funkcjonalną diodą LED. Jest to urządzenie lekkie i stosunkowo ciche. Posiada zbiornik na brudną wodę, który można w każdej chwili łatwo opróżnić. W skład zestawu podstawowego wchodzą także ssawka, wąska ssawka, butelka ze spryskiwaczem, koncentrat do mycia okien, pad z mikrofibry oraz ładowarka i bateria litowo-jonowa. Urządzenie skutecznie odsysa wodę z czyszczonych powierzchni, nie zostawia smug i zacieków.

 4. Myjka do okien Leifheit Odkurzacz do szyb Dry&Clean

  Myjka do okien Leifheit Odkurzacz do szyb Dry&Clean

  Funkcjonalne urządzenie służące do mycia szyb i luster. Włącza się dopiero w chwili zetknięcia z daną powierzchnią. W ten sposób na pełnej mocy pracuje do 35 minut. To czas wystarczający na umycie 100 metrów kwadratowych powierzchni. Za sprawą systemu zatrzaskowego odkurzacz można przedłużyć specjalnym drążkiem, który przydaje się podczas mycia wysokich okien czy okien dachowych. Wówczas nie trzeba wykorzystywać drabiny. Odkurzacz nadaje się do mycia okien z kratownicą.

Jaką myjkę do okien kupić?

Dzięki myjkom do okien mycie okien nie jest już problemem i przykrym obowiązkiem. Przy wyborze tego typu urządzenia trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Podstawa to oczywiście wydajność akumulatora, która powinna być jak największa. Wówczas urządzenie używać można przez długi czas bez konieczności jego ładowania. Musi być to minimum 30 minut. Warto postawić na sprzęt lekki, który jest łatwiejszy i wygodniejszy w obsłudze. Waga ma przy tym bezpośredni związek z wielkością akumulatora.

Ciekawie prezentują się myjki z funkcją odsysania brudnej wody, które działają jak odkurzacz. W ten sposób na oknach nie pozostają mało estetyczne zacieki. Nowoczesne myjki do okien są urządzeniami raczej cichymi, ale warto to sprawdzić przed zakupem, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Na koniec dobrze jest zorientować się, czy w przypadku danego urządzenia istnieje możliwość wymiany akumulatora. Okazuje się bowiem, że nawet najlepsze akumulatory z czasem tracą swoją pierwotną moc.

Ceny myjek od okien

Myjki do okien to niepozorne urządzenia, które ma w swoich domach i mieszkaniach coraz więcej osób. To stosunkowa nowość na rynku, która już zdobyła sporą popularność. Za dobrej jakości myjkę trzeba zapłacić od 150 do 250 złotych. To niewielki koszt w porównaniu do wygody, jaką daje korzystanie z tzw. odkurzaczy do szyb. Mycie okien jest jedną z tych czynności domowych, za którą się nie przepada i traktowana jest jako przykry obowiązek. Za sprawą funkcjonalnej myjki akumulatorowej może przestać być koszmarem.