Panele podłogowe AC4 to panele podłogowe przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń, które charakteryzują się wysoką klasą ścieralności. AC4 oznacza panele bardzo odporne, które mogą być stosowane w domach i mieszkaniach w każdych warunkach. Klasa ścieralności jest parametrem określanym na podstawie wyników testu Tabera. Jego istotą jest sprawdzenie po ilu tysiącach obrotów materiału ściernego po laminacie nastąpi jego zniszczenie.

Ranking: Najlepsze panele podłogowe AC4

 1. Panele Krono Original Appalachian Hickory Vintage Narrow 8155
  Krono Original Appalachian Hickory Vintage Narrow

  Wysokiej klasy panele, które sprawdzają się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Posiadają wyjątkową strukturę heblowanej deski i prezentują się bardzo efektownie. Mają matową powierzchnię z błyszczącym usłojeniem. Pasują m.in. do modnych aranżacji vintage. Panele reprezentują klasę ścieralności AC4. Są bardzo proste w montażu.
 2. Panele Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594
  Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594
  Nowoczesne panele podłogowe pasujące do aranżacji minimalistycznych i skandynawskich. Posiadają wysoką klasę ścieralności AC4. Są idealne do pomieszczeń mieszkalnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Za sprawą struktury synchronicznej po ułożeniu wyglądają jak deski parkietowe. Nie sprawiają żadnych problemów w montażu.
 3. Panele Classen Discovery Dąb Verden Śnieżny 27610
  Panele Classen Discovery Dąb Verden Śnieżny 27610

  Efektowne panele podłogowe o grubości 10mm. Przypominają wąskie deski. Są idealne do niewielkich pomieszczeń, bo optycznie je powiększają. Pod względem wyglądu przypominają naturalne deski. Brzegi paneli są wyprofilowane, co też prezentuje się bardzo naturalnie. Krawędzie są z kolei zabezpieczone Isowaxxem, a więc specjalna mieszaniną wosków chroniącą przed wilgocią.
 4. Panele Kaindl Dąb Fortress Rochesta AC4 8mm Natural Touch K4378
  Kaindl Dąb Fortress Rochesta AC4 8mm Natural Touch K4378

  Wytrzymałe panele podłogowe wysokiej jakości. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak wykonane z materiału naturalnego. Są dopracowane w każdym calu. Rysunek słojów odpowiada więc w 100% strukturze drewna. Panele w dotyku są niczym naturalne drewno, ale zarazem mają wszystkie zalety podłóg laminowanych. Sprawdzą się w każdym mieszkaniu.
 5. Panele Quick-Step Majestic Mj3551 Dąb Pustynny Naturalny Ciepły
  Quick-Step Majestic Mj3551 Dąb Pustynny Naturalny Ciepły

  Wysokiej klasy panele podłogowe o bardzo wytrzymałej powłoce ochronnej Scratch Guard. Dzięki temu przez lata prezentują się jak nowe. Są nawet 10 razy bardziej odporne na zarysowania niż standardowe panele. Produkt jest niezwykle prosty w montażu, co wynika z zastosowanego w tym przypadku systemu zatrzaskowego Uniclic.

Jakie panele podłogowe kupić?

Spore znaczenie ma w tym przypadku z całą pewnością technika montażu. Przed laty panele klejono. Jednak to rozwiązanie mało praktyczne, gdyż w razie uszkodzenia jednego elementu trzeba wymienić wówczas całą podłogę. Nowoczesne panele montowane są dzisiaj systemem zatrzaskowym. W razie uszkodzenia można więc bez problemu wymienić tylko wybrane elementy. Warto też sprawdzić rdzeń panelu – płytę pilśniową HDF lub MDF. Płyty HDF są gęste, co oznacza dobre parametry wytrzymałościowe. Jednak w praktyce w większości przypadków dobrze sprawdza się też płyta MDF.

Na jakość paneli wpływa wierzchnia warstwa, a więc powłoka z laminatu bądź winylu. To ona ochrania strukturę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Grubość bariery ma znaczenie z punktu widzenia klasy ścieralności. Ponadto istotna okazuje się być także dolna warstwa paneli. Wprawdzie większość produktów obecnych na rynku wymaga zastosowania dodatkowego podkładu, ale elastyczność tej części wpływa na ogólny komfort użytkowania podłogi. Ma też znaczenie dla redukcji hałasu.

Ceny paneli podłogowych

Panele podłogowe kupić można zarówno w specjalistycznym sklepie, jak i w markecie budowlanym. Są one dostępne w różnych klasach ścieralności do wyboru. Najtańsze nie kosztują więcej niż 20 złotych za metr kwadratowy. Jednak w praktyce za produkty renomowanych marek zapłacić trzeba więcej, średnio kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy. Sporo zależy od parametrów, którymi cechują się panele podłogowe. Im wyższa ich jakość, tym większa jest ich cena.