Grill ogrodowy gazowy to wygodne rozwiązanie do ogrodu, które pozwala na spędzanie wspólnego czasu z rodziną i znajomymi podczas grillowania różnego rodzaju potraw. Grill tego typu jest wydajny, gdyż posiada na ogół spory ruszt. Można na nim grillować jednak zarówno dla kilku, jak i kilkunastu osób. To sprzęt zasilany gazem, co pozwala na jego szybkie rozpalenie i utrzymanie stałej temperatury rusztu. Pod względem możliwości grill gazowy przewyższa grille betonowe czy murowane.

Ranking: Najlepszy grill gazowy

 1. Grill ogrodowy gazowy Weber Spirit E-320 Premium 46710333

  Grill ogrodowy gazowy Weber Spirit E-320 Premium 46710333

  Wysokiej klasy grill gazowy o dużej powierzchni grillowania. Posiada boczną kuchenkę o mocy 3,5 kW/h i trzy palniki tubowe ze stali nierdzewnej, które są osłaniane przez szyny Flavorizer Bars. Chronią one je przed tłuszczem i zapewniają równomierny rozkład temperatury na całym ruszcie. Ciekawym rozwiązaniem jest zapłon Crossover. Grill jest łatwy do utrzymania w czystości.

 2. Grill ogrodowy Broil King gazowy Royal 320

  Grill ogrodowy Broil King gazowy Royal 320

  Funkcjonalny grill gazowy z żeliwnym rusztem, który równomiernie rozprowadza ciepło na całej jego powierzchni. Wyposażony jest w trzy aromatyzery Flav-R-Wave, które pokrywają aż 86% przestrzeni pod palnikami. Odparowują one soki i tłuszcze, nadając potrawom odpowiedni smak i aromat. Dno piekarnika i jego pokrywa są wykonane z odlewu aluminium.

 3. Grill Landmann Triton 4 Z Palnikiem Bocznym 12961E

  Grill Landmann Triton 4 Z Palnikiem Bocznym 12961E

  Efektowny wizualnie ogrodowy grill gazowy z czterema niezależnymi palnikami, palnikiem bocznym i opatentowanym systemem PTS – Power Thermal Spreading. Za sprawą czterech skrętnych kół jest to grill w pełni mobilny. Dwa kółka dodatkowo posiadają hamulce. Grill posiada ponadto automatyczną iskrę – po przekręceniu gałki ma miejsce samoczynny zapłon gazu.

 4. Grill ogrodowy gazowy Landmann Triton Pts 2.0 12902

  Grill ogrodowy gazowy Landmann Triton Pts 2.0 12902

  Bordowy grill gazowy renomowanego producenta. Wykorzystuje nowoczesną technologię PTS zapewniającą równomierny rozkład ciepła po całej powierzchni rusztu. Nie ma więc tzw. stref zimna. Pokrywa grilla jest łatwa do podnoszenia i posiada wbudowany termometr umożliwiający kontrolowanie temperatury grillowania. Grill zbudowany jest z komory głównej, składanych półek bocznych i szafki na butlę gazową.

 5. Grill ogrodowy Activa gazowy Lava Halifax 5,5 + 2,5 kW (11993)

  Grill ogrodowy Activa gazowy Lava Halifax 5,5 + 2,5 kW (11993)

  Prosty w obsłudze grill gazowy wykorzystujący kamienie LAVA, które równomiernie rozprowadzają ciepło do potraw. Ciekawym rozwiązaniem jest dwudzielny palnik wykonany ze stali szlachetnej, który pozwala na niezależną regulację mocy dla obu stron paleniska. Atutami tego modelu są także okno rewizyjne, ruszt do podgrzewania potraw czy palnik boczny do gotowania.

Jaki ogrodowy grill gazowy kupić?

Na pewno trzeba sobie zadać pytanie, jak często i długo grill ma być użytkowany. To kwestia kluczowa. Przy okazjonalnym grillowaniu sprawdzi się model o mniejszej mocy z niewielką ilością palników. Jednak dla maniaków grillowania przeznaczone są grille bardziej rozbudowane. W zależności od tego, dla ilu osób będą przygotowywane potrawy należy dobrać wielkość rusztu i samego grilla. Generalnie im większy jest grill, tym więcej palników posiada.

Kolejną kwestią jest mobilność sprzętu. W ogrodzie nie ma to dużego znaczenie, chociaż warto sprawdzić, jak grill się przesuwa. W praktyce najlepsze modele grilli gazowych ważą ponad 140 kilogramów, a do ich przesunięcia potrzebne są dwie osoby. Ponadto należy sprawdzić, jakie funkcje dodatkowe grill oferuje. Najpopularniejsze rozwiązania to kuchenka boczna, obrotowy rożen czy dwa oddzielne palniki (duży i mały). Oczywiście im funkcji jest więcej, tym droższe jest urządzenie.

Ceny grilli gazowych

Przede wszystkim ogrodowe grille gazowe są droższe niż modele elektryczne czy węglowe. Jednak zużycie gazu podczas ich eksploatacji wcale nie jest duże, co czyni je rozwiązaniem dość ekonomicznym. Generalnie im lepsza jakość grilla, tym większa jest jego cena. Wynosić może ona zarówno kilkaset, jak i ponad dwa tysiące złotych. W praktyce palniki grilla wysokiej jakości powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Powinny zapewniać odpowiedni przepływ i kontrolę temperatury.