Bateria prysznicowa to podstawowy element doposażenia kabiny prysznicowej i brodzika. W tym przypadku spore znaczenie ma nie tylko design, ale i funkcjonalność. Baterie prysznicowe różnią się mocno pod tym względem. Do wyboru są modele nowoczesne, klasyczne i retro. Mogą mieć one dodatkowo zróżnicowaną kolorystykę. Ciekawym rozwiązaniem są baterie prysznicowe z wbudowanym termostatem, który pozwala na ustawienie stałej temperatury wody.

Ranking: Najlepsza bateria prysznicowa

  1. Bateria prysznicowa Grohe Grohtherm 800 34558000

    Bateria prysznicowa Grohe Grohtherm 800 34558000

    Niezwykle nowoczesna bateria prysznicowa o dużej wytrzymałości. Posiada blokadę SafeStop, która nie pozwala na przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej 38 stopni Celsjusza. To również efekt wbudowanego termostatu z technologią TurboStat. Przycisk EcoButton zmniejsza z kolei zużycie wody nawet o 40%. Bateria jest pokryta powłoką z chromu.

  2. Bateria Hansgrohe Ecostat 1001 CL DN15 13211000

    Bateria Hansgrohe Ecostat 1001 CL DN15 13211000

    Wysokiej klasy bateria prysznicowa o nowoczesnym designie. To model przeznaczony do montażu natynkowego i wykończony w klasycznym odcieniu chromu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w zasadzie w każdej łazience. Posiada wkład termostatyczny i zawór ceramiczny. Zaletą baterii jest regulowane ograniczenie temperatury oraz specjalne zabezpieczenie przy 40 stopniach Celsjusza.

  3. Omnires (Pm7430Bl)

    Omnires (Pm7430Bl)

    Elegancka bateria w kolorze głębokiej czerni. Wyróżnia się bardzo minimalistycznym designem i geometryczną formą. Produkt posiada wysokiej klasy głowicę ceramiczną, która zapewnia dokładną regulację strumienia wody. Bateria wykonana jest w całości z wytrzymałego mosiądzu klasy A. Producent udziela na nią długiej, bo dziesięcioletniej gwarancji.

  4. Bateria prysznicowa KFA Malachit 4404-510-00

    Bateria prysznicowa KFA Malachit 4404-510-00

    Bardzo funkcjonalna bateria prysznicowa o eleganckim designie. To model dwuotworowy przeznaczony do montażu ściennego, wyposażony w natrysk ręczny. Atutem baterii jest efektowny uchwyt o nietypowym kształcie. Całość uzupełnia nieruchoma wylewka, napowietrzacz oraz regulator ceramiczny. Bateria utrzymana jest w klasycznej kolorystyce chromu i pasuje do różnego rodzaju aranżacji.

  5. Bateria Deante Begonia (BCB_04BT)

    Bateria Deante Begonia (BCB_04BT)

    Wytrzymała bateria prysznicowa z korpusem wykonanym z wysokiej klasy mosiądzu. Głowicę ma wykonaną z płytek ceramicznych. Nie pozwala na przekroczenie temperatury 30 stopni Celsjusza bez zwolnienia specjalnej blokady. Jednocześnie jest łatwa do utrzymania w czystości, co jest zasługą jej idealnie gładkiej powierzchni. Producent udziela na model aż siedmioletniej gwarancji.

Jaką baterię prysznicową kupić?

Pod względem montażu baterie prysznicowe podzielić można na naścienne (natynkowe) i podtynkowe (bardzo modne). Każde rozwiązanie ma przy tym swoje wady i zalety. To jednak nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie baterii prysznicowej.

Duże znaczenie ma głowica, która odpowiada za regulację wody oraz mieszanie wody ciepłej z zimną. Dobrej jakości głowice posiadają np. tłumiki. Są to sitka tłumiące szum przepływającej wody. Bardzo wytrzymałe są głowice ceramiczne, które pozwalają na dokładne ustawienie siły i temperatury wody. Wypierają one popularne przed laty głowice suwakowe. Ponadto na rynku spotkać się można z głowicami termostatycznymi odpowiadającymi za stałą temperaturę wody.

Korpus baterii prysznicowych na ogół wykonywany jest z mosiądzu, rzadziej z niklu czy złota. Dodatkowo istnieje podział na baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Te pierwsze posiadają dźwignię do sterowania przepływem wody, a drugie wyposażone są w dwa oddzielne kurki (do wody zimnej i ciepłej osobno).

Ceny baterii prysznicowych

Generalnie za standardową baterię prysznicową trzeba zapłacić średnio od 200 do 300 złotych. Droższe, bo ponad 1000 złotych kosztują kompleksowe zestawy, które składają się ze wszystkich podstawowych akcesoriów, w tym słuchawki prysznicowej, węża czy deszczownicy. Sporo zależy od wybranej marki, a więc i jakości produktu. Im bardziej renomowany producent i materiały wyższej jakości wykorzystane do produkcji baterii prysznicowej, tym więcej oczywiście trzeba za nią zapłacić. To jednak wydatek na lata.