Odkurzacze, roboty sprzątające, suszarki, czy zmywarki to inteligentne urządzenia, które sprawiają, że sprzątanie domu staje się łatwiejsze, zajmuje mniej czasu i jest przyjemne. Masz już dosyć ciągłego sprzątania, marnowania czasu na stanie przy zlewie nad górą naczyń do pozmywania? A może nie masz już siły na to, by każdego dnia ciągać za sobą odkurzacz po całym domu? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z popularnymi urządzeniami, które są w stanie ułatwić Ci codzienne życie. Dzięki nim sprzątanie zajmie mniej czasu i będzie przyjemniejsze. Dodatkowo wiele z tych urządzeń pozwala na oszczędność miejsca w domu. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne roboty sprzątające lub urządzenia wielofunkcyjne, które są w stanie zastąpić wiele sprzętów jednocześnie. Tak więc pozwalają one na zaoszczędzenie pieniędzy i niezbędnej przestrzeni w domu.

Odkurzacz automatyczny

 1. Xiaomi Roborock S5 Max

  Xiaomi Roborock S5 Max

  Odkurzacz automatyczny, który bez trudu zgarnie wszystkie zanieczyszczenia i kurz z podłogi i dywanów. Jest w stanie umyć wszystkie twarde nawierzchnie. Jeżeli szukasz robota sprzątającego w atrakcyjnej cenie, to nie ma drugiego takiego modelu w tak niskiej cenie, który doskonale radzi sobie z każdym rodzajem podłoża, poradzi sobie z zabrudzeniami na dywanie, a także jest w stanie umyć podłogę. Odkurzacz automatyczny, który wyposażony jest w bardzo zaawansowany tryb pracy. Robi skan pomieszczenia 300 razy na minutę, dzięki czemu szybko zaplanuje sobie optymalną trasę pracy. Zmniejsza ilość zakrętów nawet o 15%, dzięki czemu skraca czas sprzątania, nie tracąc przy tym swojej efektywności.

 2. Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

  Roborock Vacuum Cleaner 2 S50

  Inteligentny i zaawansowany odkurzacz automatyczny jest w stanie zapewnić skuteczne i szybkie sprzątanie. Wyposażony jest w specjalny czujnik, który pomaga mu określić odległość od przedmiotów i ścian na drodze. Automatycznie określa powierzchnię do sprzątania. Ustala swoją pozycję dzięki algorytmowi SLAM. Składa się z wielu funkcji, dzięki którym sprzątanie odbywa się w krótki czasie.

 3. Hobot

  Hobot

  To urządzenie do mycia okien i szyb. Robot sprzątający, który wyposażony jest w funkcję spryskiwania szyb, dzięki czemu stał się jednym z najpopularniejszych sprzętów domowych ostatnich lat. Składa się on z dyszy ultradźwiękowej, która sama spryskuje powierzchnie, które są aktualnie czyszczone. Taki system sprawia, że czyszczenie wysokich lub nieotwierających się okien to żaden problem. Urządzenie to może być sterowane pilotem lub aplikacją w telefonie. Dla osób, kochających proste rozwiązania, doskonałą wiadomością będzie to, że hobot może zostać uruchomiony za pomocą przycisku na obudowie. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest to, że nadają się one do mycia okien pionowych, a także tych osadzonych na dachach. Bez trudu poruszają się po wszystkich płaskich powierzchniach, takich jak lustra, okna, witryny, a nawet kabiny prysznicowe. Są w stanie wykonać nawet 70 obrotów na minutę, dzięki czemu szybko przywracają nieskazitelny wygląd powierzchni szklanej lub lustrzanej.

Suszarka do ubrań

 1. Electrolux EW8H458BP PerfectCare

  Electrolux EW8H458BP PerfectCare

  Wyposażona w system DelicateCare, który sprawia, że nawet najdelikatniejsze tkaniny są suszone w odpowiednich warunkach, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia. System ten sprawia, że temperatura suszenia, a także ruchy bębna są dostosowane do rodzaju materiałów, dzięki czemu tkaniny nie tracą swoich właściwości. Dodatkowo jest to urządzenie, które jest w stanie przywrócić wodoodporność ubrań. Model ten składa się z czujnika, który mierzy poziom wilgotności tkanin i dopasowuje do niego czas suszenia. Dba w ten sposób o równomierne i szybkie suszenie, przy czym nie doprowadza do zmiany kształtu i miękkości ubrań.

 2. LG DUAL Inverter Heat Pump RC90U2AV3Q

  LG DUAL Inverter Heat Pump RC90U2AV3Q

  Jedna z nielicznych suszarek, której klasa energooszczędności to A. Dodatkowo jej system jest w stanie poszerzyć szybkość cyrkulacji, dzięki czemu praca staje się efektowniejsza. Wyposażona w system, który pomaga oszczędzić energię czas pracy. Technologia Eco Hybrid dostosowuje energię i czas pracy do potrzeb użytkowników. Nie tylko suszy, ale również wygładza zagniecenia i ogranicza kurczenie się tkanin. Usuwa ponad 99% alergenów, takich jak roztocza i bakterie, które mogą powodować problemy z oddychaniem.

Zmywarka do naczyń

 1. BOSCH SMS46GI05E

  BOSCH SMS46GI05E

  Nowoczesna zmywarka do naczyń działa przy wykorzystaniu technologii ActiveWater, która zapewnia maksymalną wydajność, a także doba o ekologiczne płukanie. Pozwala więc na jeszcze większą oszczędność wody i energii. Jest to możliwe dzięki systemowi rozprowadzania wody oraz optymalizacji filtrów. Funkcja VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu pracy mycia do 66%, co oznacza, że naczynia będą wyczyszczone trzy razy szybciej. Przy tym nie traci ona swojej skuteczności.

 2. BEKO DFS05013S

  BEKO DFS05013S

  Program Quick&Shine pozwala na czyszczenie naczyń w 58 minut. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii doskonała zmywarka do naczyń uzyskuje najwyższą klasę suszenia A. Urządzenie to posiada klasę energetyczną A+, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd i wodę, a co więcej jest w pełni bezpieczne dla środowiska. Pojemność zmywarki sprawia, że za jednym razem można umyć aż 10 kompletów naczyń.

Odkurzacz pionowy

 1. Bosch Athlet ProPower BCH65POWER

  Bosch Athlet ProPower BCH65POWER

  Bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który wyposażony jest w elektroszczotkę Allfloor HighPower. W połączeniu z wydajaną technologią SmartSensor jest on w stanie zapewnić wysoką skuteczność. Model ten składa się z akumulatora litowo-jonowego, który sprawia, że nieprzerwana praca może trwać do 80 minut. Najwyższej jakości silnik gwarantuje długą żywotność, co w zestawieniu z wieloma praktycznymi akcesoriami daje możliwość odkurzenia każdego zakamarka w domu.

 2. ELECTROLUX EERC70EB

  ELECTROLUX EERC70EB

  Bezworkowy odkurzacz pionowy składa się z silnika o dużej sile ssania. Wydajny akumulator litowy TurboPower w połączeniu z samoczyszczącą się szczotką obrotową jest w stanie zapewnić najlepsze efekty w trakcie sprzątania. Szczotka czyszcząca jest w stanie obracać się w zakresie 180 stopni, a przegub EasySteer znacząco zwiększa wydajność ssania. Ergonomiczna konstrukcja i kształt sprawiają, że odkurzacz jest w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.