Myjka wysokociśnieniowa to urządzenie czyszczące, które za pomocą węża zwiększa ciśnienie wody doprowadzanej z zewnątrz. Woda jest sprężana za pomocą pompy wody, a potem trafia do pistoletu natryskowego pod wysokim ciśnieniem. Przeciętne urządzenie wytwarzają ciśnienie nawet 200 barów. Myjki wysokociśnieniowe obecne na rynku podzielić można na modele zimno i gorącowodne. Te drugie podgrzewają wodę, która zyskuje lepsze właściwości myjące.

Ranking: Najlepsza myjka wysokociśnieniowa

 1. Myjka wysokociśnieniowa Karcher K7 Premium Full Control Plus Home

  Myjka wysokociśnieniowa Karcher K7 Premium Full Control Plus Home

  Wysokiej klasy myjka ciśnieniowa z chłodzonym wodą, wytrzymałym silnikiem. Urządzenie ma wydajność powierzchniową na poziomie 60 m2/h. Posiada nowoczesny pistolet Full Control Plus zapobiegający uszkodzeniom powierzchni. Oferuje regulację ciśnienia wody oraz dozowania środka czyszczącego. Całość uzupełnia nowoczesny wyświetlacz LCD.

 2. Myjka Bosch Universal Aquatak 135

  Myjka Bosch Universal Aquatak 135

  Nowoczesna myjka wysokociśnieniowa z wydajną pompą, dyszą 3w1, dyszą rotacyjną oraz dyszą Pencil Jet. W skład zestawu wchodzi także wysokociśnieniowa pianownica. Urządzenie jest proste w obsłudze. Nie sprawia problemów w czasie przechowywania. Wyposażone jest w specjalny uchwyt do podnoszenia i wydłużaną rączkę. Posiada też koła. W czasie pracy nie generuje dużego hałasu.

 3. Karcher K5 Full Control Home

  Karcher K5 Full Control Home

  Wydajna myjka wysokociśnieniowa z silnikiem chłodzonym wodą. Jej wydajność powierzchniowa sięŋa 40 m2/h. Pistolet wysokociśnieniowy Full Control zapobiega ewentualnym uszkodzeniom powierzchni wrażliwych. Jednocześnie optymalizuje efekty czyszczenia. Zestaw uzupełniają specjalny środek do czyszczenia kamienia i elewacji 3w1 oraz przystawki T-Racer T-350, które pozwalają na czyszczenie dużych, płaskich powierzchni w krótkim czasie.

 4. Myjka wysokociśnieniowa Makita Hw101

  Myjka wysokociśnieniowa Makita Hw101

  Prosta w obsłudze myjka wysokociśnieniowa idealna do czyszczenia tarasów, ogrodów, samochodów, motocykli. Za sprawą systemu Total Stop automatycznie uruchamia się i zatrzymuje. Posiada stabilny silnik elektryczny z wymienialnymi szczotkami węglowymi. Filtr wodny skutecznie zapobiega uszkodzeniom pompy. Moc znamionowa urządzenia to 1300W.

 5. Myjka Karcher K3 Car&Home

  Myjka Karcher K3 Car&Home

  Funkcjonalna myjka wysokociśnieniowa o niewielkich rozmiarach. Jest poręczna, łatwa w obsłudze i bezproblemowa w przechowywaniu. Doskonale nadaje się do czyszczenia tarasów, mebli, samochodów, ogrodowych narzędzi i rowerów. W skład zestawu wchodzi liczący 6 metrów wąż wysokociśnieniowy, dysza rotacyjna oraz lanca Vario Power. Całość uzupełniają spore koła.

Jaką myjka wysokociśnieniową kupić?

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, do czego urządzenie ma być wykorzystywane. Możliwości jest wiele – mycie auta, mebli ogrodowych, tarasu, podjazdu czy elewacji budynku. Okazuje się bowiem, że każde z wymienionych zadań wymaga trochę innych parametrów i dodatkowych akcesoriów.

Spore znaczenie ma ponadto przewidziany czas pracy. Urządzenia profesjonalne pozwalają na długi czas korzystania, ale sprzęt przeznaczony do użytku domowego ma w tym zakresie pewne ograniczenia. Można go używać wprawdzie codziennie, ale w kilkunastominutowych seriach. W przeciwnym przypadku może dojść do przegrzania się urządzenia.

W warunkach domowych sprawdzi się myjka o mocy 1200-1600W z ciśnieniem 500-200 barów. Warto postawić na model z dość długim wężem. Im urządzenie jest mniejsze, tym mniej waży i jest bardziej mobilne. W skład zestawu wchodzić mogą także różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które rozszerzają zastosowanie myjki wysokociśnieniowej.

Ceny myjek wysokociśnieniowych

W przypadku myjek wysokociśnieniowych zróżnicowanie cenowe jest dość duże. Urządzenie tego typu zakupić można już za około 300 złotych. Sprawdzi się podczas okazyjnych prac. Jednak droższe modele (kosztujące kilkaset złotych i więcej) oferują więcej funkcji i są bardziej wydajne. Z kolei za naprawdę zaawansowany, profesjonalny sprzęt zapłacić trzeba nawet i 2 tysiące złotych. Są to urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, które użytkować można w zasadzie bez przerwy.