Mop parowy to wielofunkcyjne urządzenie, które może pomóc utrzymać czystość w każdym domu i mieszkaniu. Masz małe mieszkanie i szukasz urządzeń o niewielkich gabarytach, by nie zabierały cennej przestrzeni? Chcesz ułatwić sobie sprzątanie i zadbać o to, by była to czynność, którą można wykonywać z przyjemnością? A może zastanawiasz się, czy istnieje urządzenie, którym można czyścić podłogi, a także szyby i kafelki? Jeżeli tak, to doskonałą propozycją dla Ciebie jest mop parowy. Na rynku jest wiele urządzeń tego typu, dzięki którym z łatwością można usunąć zabrudzenia różnego rodzaju, nawet z trudno dostępnych miejsc. Czym jest mop parowy, jak działa i jaki model najlepiej wybrać? Odpowiedz sobie na wszystkie te pytania, zanim zdecydujesz się na zakup tego tupu sprzętu.

Czym jest i jak działa mop parowy?

Mop parowy to urządzenie uniwersalne i wielofunkcyjne. Sprzęt ten zyskuje coraz większą popularność, ponieważ wyróżnia się wieloma zaletami i ma liczne funkcje, które ułatwiają sprzątanie. Wyglądem co prawda może przypominać standardowy mop, jednak ma on wiele funkcji, a jego obsługa jest po prostu przyjemna. Jedną z zalet, która wpływa na ich popularność, jest to, że czyszczenie wielu powierzchni może dobywać się bez konieczności używania jakichkolwiek detergentów. Ta cecha z pewnością przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Mop parowy stwarza bezpieczne warunki w trakcie sprzątania i zdecydowanie przyśpiesza czyszczenie podłóg. Urządzenia tego typu zasilane są akumulatorem. Oprócz niego sprzęt składa się z pojemnika na wodę, pompki, a także grzałki i rączki. Do pojemnika należy wlać wodę, która będzie zasysana przez pompkę i wprowadzana do grzałki. Dzięki temu woda zaczyna się podgrzewać do temperatury wrzenia, a powstająca w tym procesie para szybko usuwa nawet uciążliwe zabrudzenia. Mop parowy doskonale nadaje się do wielu powierzchni. Obecnie na rynku dostępne są mopy z regulatorem pary, co daje możliwość dopasowania jej natężenia do własnych potrzeb. Dla większej wygody, a przede wszystkim swobody warto kupić mop parowy bezprzewodowy.

Jaki mop parowy kupić?

Jesteś zdecydowany, by kupić mop parowy? Zastanawiasz się, jak wybrać model, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania, a jednocześnie będzie Ci służył przez wiele lat? W takim razie koniecznie przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia:

 • Moc działania – Moc mopa parowego będzie wpływała na to, jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy. Obecnie na rynku dostępne są mopy parowe, które mają moc od 1300 do 1500 W. To standardowa moc, która będzie wystarczająca do domów i mieszkań. Jeżeli jednak szukasz czegoś silniejszego, czegoś, co będzie nadawało się do czyszczenia większych powierzchni pensjonatów, czy hoteli, to lepiej postawić na mop parowy, który ma moc większą niż 2000 W.
 • Pojemność zbiornika na wodę – wielkośćzbiornika na wodę będzie decydować o tym, jak często będziesz zmuszony do tego, by przerywać sprzątanie, aby ponownie napełnić pojemnik. Najlepiej sprawdzają się mopy parowe, które mają pojemność zbiornika większą niż 0,5 litra.
 • Długość kabla – to bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę w trakcie podejmowania decyzji. Do większych domów i mieszkań najlepiej wybrać mop parowy z przewodem, którego długość będzie sięgać co najmniej 8 metrów. Krótsze przewody sprawdzą się tylko w bardzo małych mieszkaniach.
 • Waga – mop parowy, to urządzenie, którego używa się przynajmniej raz na tydzień. Sprzątanie z jego pomocą będzie proste i przyjemne, jeżeli waga tego urządzenia będzie za duża, zwiększa się ryzyko pojawienia się bólu mięśni i pleców. Najcięższy mop parowy może ważyć nawet 7 kilogramów. Jeżeli szukasz dla siebie czegoś lekkiego, z czym będziesz mógł poruszać się po domu i wchodzić na piętra, doskonałym wyborem okaże się urządzenie, którego waga nie przekracza 4 kilogramów.
 • Końcówki – w zestawie powinny znajdować się wymienne końcówki. Im więcej ich jest, tym lepiej. Dzięki nim mop staje się wielofunkcyjnym urządzeniem. Coraz więcej urządzeń tego typu ma w zestawie końcówki do mycia szyb i czyszczenia kafelków. Większa ilość końcówek może wpływać na cenę, która będzie wyższa, ale jest to dobra inwestycja.

Mop parowy – ranking modeli

 1. Mop parowy Vileda Steam XXL 161010

  Mop parowy Vileda Steam XXL 161010

  Urządzenie to wyróżnia się skutecznością w czyszczeniu wielu powierzchni. Bez trudu usuwa do 99,9% baterii. Mop parowy wyposażony jest w nakładkę czyszczącą, która ma aż 40 cm szerokości, co sprawia, że czyści ona duże powierzchnie w szybkim czasie. Mop składa się z przegubu obracającego się o 180 stopni, czym ułatwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Urządzenie składa się z regulatora poziomu pary, dając tym możliwość czyszczenia różnego rodzaju powierzchni.

 2. Mop Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

  Mop Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

  Czas nagrzewania to jedynie 15 sekund. Długość przewodu zasilającego sięga do 6 metrów, dzięki czemu doskonale nadaje się do większych domów i mieszkań. To urządzenie, które w szybki, a zarazem higieniczny sposób czyści podłogi. Jego waga jest niewielka, dzięki czemu bez trudu można go przenosić nie męcząc się przy tym. Nowoczesny mop parowy przeznaczony jest do płytek, paneli, a także podług z naturalnego drewna. Wyposażony jest we wkłady czyszczące 3D, które wykonane są z wysokiej jakości microfibry. To materiał, który dokładnie czyści różnorodne powierzchnie. Nakładka dwuwarstwowa jest w stanie zapewnić optymalną wilgoć, dzięki czemu sprzątanie stanie się jeszcze efektowniejsze.

 3. Mop parowy Kärcher SC 2 Easyfix 1.512-050.0.

  Mop parowy Kärcher SC 2 Easyfix 1.512-050.0.

  Wyróżnia się wielofunkcyjnością i niezawodnością. Wydajny mop, który usuwa niemal wszystkie zabrudzenia za pomocą pary wodnej, która odspaja zanieczyszczenia wysokim ciśnieniem. Doskonale nadaje się do zabijania drobnoustrojów. Mop parowy wyposażony jest w system Easyfix, który pozwala na zamocowanie pada z mikrofibry na dyszy podłogowej. Jego zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste i można to zrobić bez konieczności schylania. Doskonale nadaje się do czyszczenia podłogi, kafelków, kabiny prysznicowej, luster, powierzchni sanitarnych, a także okien, piekarnika i blatów kuchennych. Nadaje się również do czyszczenia kaloryferów, okapów, fug i armatury łazienkowej i kuchennej.

Czy warto kupić mop parowy?

To czy warto kupić mopa parowego jest sprawą indywidualną. Jeżeli jednak szukasz urządzenia, które jest wielofunkcyjne i nadaje się do różnego rodzaju podłogi w Twoim domu, to mop parowy może okazać się prawdziwym wybawieniem.