Fotel biurowy to nieodłączny element każdego biura oraz domowego miejsca do pracy. Niezwykle istotne jest to, aby był on wygodny i ergonomiczny. Walory wizualne nie powinny być w tym przypadku najważniejsze. Dobry fotel biurowy musi dobrze podtrzymywać plecy. Im bardziej jest regulowany, tym oczywiście lepiej. Dużą popularnością na rynku cieszą się przede wszystkim fotele obrotowe, chociaż równie dobrze postawić można na model bez kółek.

Ranking: Najlepszy fotel biurowy

 1. Fotel biurowy Nowy Styl – Enjoy – Ergohuman

  Fotel biurowy Nowy Styl - Enjoy - Ergohuman
  Sprawdź aktualną cenę

  Ergonomiczny, efektowny wizualnie fotel biurowy dla najbardziej wymagających użytkowników. Posiada specjalny mechanizm synchroniczny. Podstawa wykonana jest z polerowanego aluminium. Krzesło posiada regulację głębokości siedziska i standardowy podnośnik pneumatyczny. Jego atutem jest wygodne, siatkowe siedzisko oraz klasyczna kolorystyka. Kółka nie rysują podłogi.

 2. Fotel Unique Wau

  Fotel Unique Wau
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy fotel biurowy o nowoczesnym designie. Posiada mechanizm ruchowy slid, który pozwala na zatrzymanie oparcia w dowolnej pozycji bądź bujanie się w fotelu. Za sprawą możliwości regulacji produkt dopasować można do własnych potrzeb. Na uwagę zasługuje przede wszystkim regulowane oparcie dla części lędźwiowej kręgosłupa. Zagłówek, siedzisko i oparcie wykonane są z tkaniny przepuszczającej powietrze.

 3. Angel Fotel Ergonomiczny Biurowy Obrotowy Kalisto

  Angel Fotel Ergonomiczny Biurowy Obrotowy Kalisto
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny fotel biurowy z możliwością regulacji. Wyposażony jest w regulowany zagłówek oraz wysokiej klasy kauczukowe kółka, które nie rysują podłogi. Fotel posiada ergonomiczne oparcie i dość szerokie siedzisko wykonane ze specjalnej mikrosiateczki. Dzięki temu zapewnia odpowiednią wentylację. Siatka jest przy okazji odporna na rozrywanie czy rozciąganie.

 4. Fotel biurowy Vidaxl Rozkładane Krzesło Biurowe Sportowe Sztuczna Skóra

  Fotel biurowy Vidaxl Rozkładane Krzesło Biurowe Sportowe Sztuczna Skóra
  Sprawdź aktualną cenę

  Rozkładane, luksusowe krzesło biurowe, które designem nawiązuje do siedzenia samochodu sportowego. Wyróżnia się ergonomiczną formą. Posiada tapicerkę wykonaną ze sztucznej skóry wysokiej jakości. W skład zestawu wchodzi poduszka podpierająca część lędźwiową kręgosłupa oraz poduszka pod kark. Krzesło jest w pełni rozkładalne.

 5. Fotel Halmar Carlos

  Fotel Halmar Carlos
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wygodny fotel biurowy z możliwością regulacji. Pokryty jest grubą warstwą pianki tapicerowanej oraz ekoskóry perforowanej. Dzięki niewielkim otworom przepuszcza powietrze i zapewnia wysoki komfort użytkowania także w upalne dni. Fotel prezentuje się dodatkowo bardzo efektownie i pasuje do różnego rodzaju aranżacji.

Jaki fotel biurowy kupić?

Kluczowa w tym przypadku jest oczywiście ergonomia. Jest to jednak parametr złożony. Fotel biurowy musi mieć możliwość podniesienia siedziska tak, aby nogi mogły być zgięte w kolanach pod kątem prostym. Warto postawić na model z regulowanymi podłokietnikami, które powinny wspierać ręce przez cały czas. Oparcie musi być dopasowane do kształtu kręgosłupa. Idealnie, gdy podpiera ono część lędźwiową. Trzeba je dopasować do wzrostu użytkownika.

Fotele biurowe tapicerowane skórą naturalną lub tkaninami naturalnymi na ogół nie potrzebują dodatkowej wentylacji. Jednak już w przypadku skóry syntetycznej jest ona konieczna. Poprawia to komfort pracy i wpływa pozytywnie na trwałość krzesła. Siedzisko musi być miękkie, wygodne, ale niezbyt głębokie.

Do wyboru są fotele biurowe na kółkach lub płozach. Kółka produkowane są z materiałów różnego rodzaju. Takie krzesła są praktyczne i wygodne. Koła muszą być jednak stabilne. Fotele na płozach są często równie wygodne. Mają swoich zwolenników.

Ceny foteli biurowych

Dobrej jakości fotele biurowe nie należą do mebli najtańszych. W praktyce krzesło biurowe zakupić można nawet za kilkadziesiąt złotych, ale nie jest to na pewno model ergonomiczny. Tutaj wyłożyć trzeba już przynajmniej kilkaset złotych. Jeszcze droższe są fotele biurowe profesjonalne, które oferują naprawdę szeroką możliwość regulacji. Spory wpływ na cenę ma także materiał, którym pokryty jest fotel. Włókna syntetyczne są np. znacznie tańsze niż skóra naturalna. To oczywiście na samą ergonomię nie wpływa, a więc niejednokrotnie nie warto przepłacać.