Wideodomofon zwany również wideofonem to urządzenie, które pozwala na komunikację słowną z osobą stojącą przed budynkiem (podobnie jest w przypadku domofonu) oraz na zobaczenie tej osoby. Kamera jest zamontowana na bramie wjazdowej bądź drzwiach wejściowych. Monitor z kolei znajduje się w domu lub mieszkaniu. Podobnie jak w przypadku domofonu urządzenie pozwala na zdalne otworzenie bramy czy drzwi. Wideodomofony są bardziej zaawansowanymi domofonami.

Ranking: Najlepszy wideodomofon

 1. Wideodomofon Legrand Zestaw Videodomofonowy Jednorodzinny Bticino Wi-Fi (363911)

  Wideodomofon Legrand Zestaw Videodomofonowy Jednorodzinny Bticino Wi-Fi (363911)

  Nowoczesny zestaw wideodomofonowy. Wideodomofon wykorzystuje łączność WiFi. Dzięki temu łączy się ze smartfonem z systemem iOS lub Android. Darmowa aplikacja pozwala na wygodne odbieranie połączeń i obsługiwanie całego systemu. W skład zestawu wchodzi m.in. kamer szerokokątna i czytnik breloków. Zestaw można rozbudować bez problemu do wersji dwurodzinnej.

 2. Legrand Wideodomofon kolorowy 369220

  Legrand Wideodomofon kolorowy 369220

  Wysokiej klasy wideodomofon, który sprawdzi się w każdym domu. Posiada sporych rozmiarów wyświetlacz i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zestaw ten rozbudować można bez problemu do wersji dwurodzinnej. Pozwala on na otwieranie dwóch zamków. Wyposażony jest w cztery przyciski funkcji podstawowych – otwarcia furtki, odbioru wywołania,otwarcia bramy, aktywacji panelu zewnętrznego i załączania oświetlenia.

 3. Wideodomofon Somfy V500 7” (2401446)

  Wideodomofon Somfy V500 7” (2401446)

  Funkcjonalny wideodomofon z funkcją noktowizji i szerokokątną kamerą. Urządzenie zapisuje zdjęcia gości poprzez kamerę panelu zewnętrznego na karcie micro SD. Nadajnik RTS pozwala na sterowanie nawet pięcioma urządzeniami czy grupami urządzeń – roletami, oświetleniem, bramą do garażu itd. Atutem tego modelu jest także wbudowany czujnik temperatury.

 4. Orno Zestaw Wideodomofonowy Arx N Kolorowy 7” Natynkowy Or-Vid-Vp-1028

  Orno Zestaw Wideodomofonowy Arx N Kolorowy 7” Natynkowy Or-Vid-Vp-1028

  Oryginalny, kolorowy zestaw wideodomofonowy do samodzielnego montażu. Posiada płaski monitor z kolorowym wyświetlaczem oferującym wysoką rozdzielczość obrazu. Sygnał dzwonka jest generowany elektronicznie – do wyboru jest aż 14 dźwięków. Zewnętrzny panel z kamerą posiada aluminiową obudowę i montowany jest natynkowo. W skład zestawu wchodzi daszek ochronny.

 5. Wideodomofon Eura VDP-40A3 A31A140

  Wideodomofon Eura VDP-40A3 A31A140

  Wideodomofon przeznaczony dla domów jednorodzinnych. W skład zestawu wchodzą wąska kaseta natynkowa i biały monitor. Monitor jest sterowany aplikacją EURA CONNECT. Kaseta natynkowa posiada daszek ochronny. Wykonana jest z aluminium i oferuje widzenie w nocy. W trakcie trwania połączenia wykonywać można zdjęcia i filmy. Do wyboru jest 16 melodii.

Jaki wideodomofon kupić?

Generalnie dobry wideodomofon przeznaczony do domu jednorodzinnego powinien być łatwy w instalacji, a także oferować szybkie połączenie i bezproblemową obsługę. W praktyce do niezbyt dużej odległości między modułem sterującym i modułem zewnętrznym najlepiej wybrać urządzenia łączące swoje moduły w sposób bezprzewodowy. Nie trzeba wówczas martwić się długimi kablami i ich przeciąganiem. Konieczne jest natomiast tylko dostarczenie do obu elementów zestawu zasilania. Z kolei za transmisję danych odpowiada router WiFi. Jednak do większych domów czy posesji lepszym rozwiązaniem są wideodomofony przewodowe. Wynika to z faktu, że duże odległości powodują niestety zanik lub zakłócenia przesyłanego dźwięku i obrazu.

Nowoczesne wideodomofony coraz częściej posiadają pamięć wewnętrzną czy slot na kartę pamięci. Pozwala to na nagrywanie zdjęć i filmów, które są rejestrowane przez kamerę zlokalizowaną przy wejściu.

Ceny wideodomofonów

Generalnie cena wideodomofonu uzależniona jest od sposobu jego montażu, posiadanych parametrów czy funkcji dodatkowych. Im urządzenie jest bardziej zaawansowane, tym oczywiście więcej kosztuje. Najprostsze modele nabyć można już za około 300 złotych. Jednak ich możliwości są mocno ograniczone. Służą one jedynie do otwierania drzwi czy podglądania osób przez kamerę. Jeśli system ma być natomiast system ma być bardziej rozbudowany, trzeba zainwestować co najmniej tysiąc złotych. To jednak kwestia bezpieczeństwa, a tutaj oszczędzać nie warto.