Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie przeznaczone do sprzątania różnego rodzaju powierzchni. Zasilane jest energią z wbudowanego akumulatora bądź wymiennych baterii. Nie posiada kabla,  a więc  nie jest zasilane sieciowo. Odkurzacze bezprzewodowe to bardzo szerokie określenie. Dotyczy m.in. niewielkich rozmiarowo odkurzaczy ręcznych wykorzystywanych np. do odkurzania samochodów czy modnych odkurzaczy pionowych. Czasami mianem odkurzacza bezprzewodowego określa się też odkurzacz automatyczny.

Ranking: Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe

 1. Odkurzacz bezprzewodowy pionowy Dyson V11 Absolute

  Odkurzacz bezprzewodowy pionowy Dyson V11 Absolute

  Odkurzacz pionowy, który świetnie sprawdza się nawet w trudno dostępnych miejscach. Innowacyjny System Dynamic Load Sensor w inteligentny sposób wykrywa na szczotce opór i dopasowuje do powierzchni moc ssania. Urządzenie pracuje aż do 60 minut bez żadnego spadku mocy.

 2. Odkurzacz Philips Speedpro Max Aqua Xc8147/01

  Odkurzacz Philips Speedpro Max Aqua Xc8147/01

  Wysokiej klasy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Na jednym ładowaniu pracuje aż 80 minut. Urządzenie dodatkowo łatwo zamienić można w odkurzacz ręczny z praktyczną szczelinówką. Produkt świetnie sprawdza się w przypadku różnego rodzaju powierzchni i radzi sobie także z uporczywymi plamami. Ciekawym rozwiązaniem jest nasadka z podświetleniem ledowym.

 3. Bosch Flexxo BBH3ZOO25 odkurzacz bezprzewodowy pionowy

  Bosch Flexxo BBH3ZOO25 odkurzacz bezprzewodowy pionowy

  Nowoczesny odkurzacz pionowy z zintegrowanymi w obudowie akcesoriami. Świetnie odkurza podłogi, dywany, blaty i inne trudno dostępne zakamarki. Sprawdza się nawet w przypadku samochodu. Pracuje bez przerwy nawet 55 minut. To zasługa wydajnego akumulatora litowo-jonowego. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsce przy przechowywaniu – ma konstrukcję stojącą.

 4. Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner SKV4060GL

  Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner SKV4060GL

  Wydajny odkurzacz bezprzewodowy wykonany z innowacyjnych materiałów – tworzywa sztucznego oraz aluminium. Posiada specjalny przycisk, który zwiększa jego obroty. Jest to tzw. tryb MAX. W ten sposób urządzenie świetnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. To odkurzacz lekki i łatwy w obsłudze. Wyposażony jest w silnik o znacznej mocy. Sprawdzi się w niejednym domu czy mieszkaniu.

 5. Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

  Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

  Innowacyjny odkurzacz bezprzewodowy z ssawką Bed Pro, idealną dla alergików. Posiada funkcję oświetlania odkurzanej powierzchni. Sprawdza się to przy sprzątaniu trudniej dostępnych miejsc. To urządzenie z certyfikatem BAF, a więc Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej. Zapewnia do 45 minut niczym nie zmąconej pracy.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Podstawowe znaczenie ma rodzaj konstrukcji odkurzacza bezprzewodowego. Do wyboru są modele klasyczne 2w1 i urządzenia tzw. 360 stopni z silnikiem przy rączce, a także odkurzacze 3w1 z funkcją mopowania. Te pierwsze to modele samostojące, a te z silnikiem przy rączce wymagają podstawienia do specjalnego uchwytu ściennego. Z drugiej strony są one nieocenione przy odkurzaniu trudniej dostępnych miejsc. Kolejnym istotnym parametrem jest moc. W tym przypadku poznać ją można po zasięgu odkurzania czy czasie pracy. Ważna jest też waga urządzenia, zwłaszcza przy modelach 360 stopni.

W zasadzie wszystkie odkurzacze bezprzewodowe posiadają w zestawie elektroszczotkę. To nic innego jak szczotka z obrotowym wałkiem, który jest napędzany silnikiem elektrycznym. Nadaje się do odkurzania podłóg twardych i dywanów. Dla posiadaczy zwierząt dobrym wyborem jest zakup odkurzacza, który na wyposażeniu ma także mini elektroszczotkę, która oczyszcza z sierści meble. Praktyczne są ponadto szczotki do kurzu i poręczne szczelinówki.

Ceny odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacze automatyczne bezprzewodowe zakupić można już za mniej niż tysiąc złotych. W praktyce zakres cenowy w tym przypadku jest dość szeroki. Przyjmuje się, że niezłej jakości odkurzacz bezprzewodowy zapłacić trzeba od kilkuset do nawet 2500 złotych. Dlatego też każdy powinien znaleźć propozycję odpowiednią do jego potrzeb i możliwości. Tańsze modele posiadają na ogół mniej akcesoriów dodatkowych czy dysponują mniej pojemnym akumulatorem.